opakowania na alkohol

10 najlepszych opakowań na alkohol, obok których nie można przejść obojętnie

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów alkoholi. Różnią się one między sobą nie tylko rodzajem i zawartością alkoholu, ale również designem opakowania. Niektóre z trunków sprzedawane są wyłącznie w butelkach lub puszkach. Innym natomiast została dodana odpowiednia oprawa. Oto 10 najlepszych opakowań na alkohol, obok których nikt nie przejdzie obojętnie.

Opakowanie na alkohol prosto z Kosowa

Brandy z Kosowa może opowiedzieć niejedną historię. Podobnie jak i opakowanie alkoholu Verak. Butelka trunku swym kształtem nawiązuje do litery „V” jak „victoria” (zwycięstwo). Została ona umieszczona w minimalistycznym, lecz oryginalnym opakowaniu.

Pudełko utrzymane w granatowo-złotej kolorystce podkreśla luksusowy charakter brandy oraz bogactwo jej smaku. Opakowanie otwiera się na boki i na zewnątrz, co pozwala na odpowiednie wyeksponowanie zawartości. Logo na froncie pudełka wygląda niczym pieczęć.

opakowanie na alkohol

źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2019/09/verak-aged-25-years.html

Sposób na uczczenie tradycji

Projekt opakowania dla Blandy’s pokazuje, w jaki sposób najlepiej uczcić ponad 600-letnią tradycję. Pudełka stanowią połączenie drewna oraz elementów wiklinowych. Drewno już za czasów kolonijnych uchodziło za materiał o wysokiej jakości estetycznej. Dodatkowo skrzynka została wzbogacona wikliną i srebrnymi detalami. Wewnątrz znalazła się broszura zawierająca certyfikat autentyczności. Wnętrze wyściełane jest brązowym welurem, co dodatkowo podkreśla oryginalny charakter alkoholu. Skrzynka zamykana jest na niewielki kluczyk. Połączenie wszystkich tych elementów sprawia, że Blandy’s może być idealnym prezentem pamiątkowym.

opakowanie na alkohol

źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2019/09/blandys-winemakers-selection.html

Upominkowy zestaw na Dzień Ojca

Jack Daniels z okazji Dnia Ojca postanowił wypuścić limitowaną serię – niewielką buteleczkę whisky wraz ze szklanką. Pudełko zostało utrzymane w tradycyjnej dla tej marki kolorystyce. Jest to połączenie czarnego tła z białymi napisami. Opakowanie zostało wyposażone w dwa otwory – eksponujące alkohol oraz szklankę. Charakter premium podkreślają wytłaczane napisy oraz minimalistyczny design projektu.

opakowanie na alkohol

źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2017/06/5cl-jack-daniels-and-glass-tumbler-gift.html

Art deco w projekcie opakowania

Opakowanie Ealing Gin zainspirowane zostało stylem art deco wzbogaconym żywymi kolorami. Połączenie kolorystyczne koloru miętowego, pastelowego różu, bieli oraz złota pozwoliło na uzyskanie wrażenia świeżości. W całość subtelnie wkomponowano odniesienie do linii londyńskiego metra.

Wykorzystanie złotych elementów pomogło w nadaniu alkoholowi nieco bardziej ekskluzywnego charakteru. Wzór pokrywa całą butelkę, łącznie z jej szyjką, co nadaje kompozycji spójność.

opakowanie na alkohol

źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2019/09/ealing-gin.html

Tatuaże w nieco innej odsłonie

Jednym ze składników ginu Griottines są jagody jałowca, które nadają mu lekki odcień fioletu. Projekt opakowania dla Pvrple Gin jest wyjątkowy – zadbano w nim o to, aby wyrażało rock’n’rollowy charakter alkoholu.

Słodkie szaleństwo stylu Rock & Glam zostało wyrażone dzięki użyciu grafik z motywem tatuaży oraz lekko fioletowego koloru. Pudełko zaprojektowano w czarnym kolorze. Logo oraz symbole graficzne zachowano w subtelnym fiolecie. Informacje o alkoholu przekazano za pomocą białego tekstu. Czarne tło dodatkowo zostało wzbogacone o wytłoczony wzór „tatuaży”.

opakowanie na alkohol

źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2019/09/pvrple-gin.html

Co ma wspólnego wino z lampką nocną?

Cavallum to opakowanie, któremu można dać drugie życie. Pierwotnie jest pudełkiem na wino. Później może przemienić się w oryginalną lampkę nocną. Zastosowane w projekcie materiały stanowią połączenie trwałości, funkcjonalności oraz elegancji. Cavallum zaprojektowano jako innowacyjny prezent korporacyjny dla jednej z hiszpańskich firm.

opakowanie na alkohol

Jest to kreatywny sposób na zrównoważone wykorzystanie materiałów. 70% opakowania może stać się lampą, natomiast pozostała część jest w pełni biodegradowalna. Pudełko jest wykonane w formie skrzyneczki na wino. Poniżej niej znajduje się specjalna kartonowa przegródka, w której umieszczono elementy niezbędne do konstrukcji lampy. Na opakowaniu znalazła się również instrukcja złożenia urządzenia.

opakowanie na alkohol

źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2019/09/cavallum-wine-lamp-box.html

Luksusowe opakowanie dla whisky

Brora to producent, który znany jest z doskonałej jakości whisky. Opakowanie z kolekcji limitowanej, wypuszczonej na rynek z okazji 200-lecia firmy, zostało utrzymane w stylu futerału. Pudełko z drewna zostało obleczone materiałem w kolorze burgundowym, który podkreśla luksusowy charakter całości. Projekt uwzględnia także złote elementy, wtapiane motywy oraz metalową plakietkę. Podczas wykonywania opakowania wykorzystano metodę sitodruku.

opakowanie na alkohol

Wewnątrz pudełko zostało wyściełane miękkim materiałem dopasowanym kolorystycznie do zewnętrznej części. Na drzwiczkach skrzynki znalazł się certyfikat autentyczności alkoholu. W materialne znajduje się otwór idealnie dopasowany do kształtu butelki.

opakowanie na alkohol

źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2019/09/brora-200th-anniversary.html

Czarny i złoty – połączenie idealne

Grand Cru z linii Glenfiddich to whisky, które dojrzewa przez 23 lata. Taki alkohol zdecydowanie wymaga odpowiedniej oprawy. Pudełko zostało oprawione godłem złotego jelenia, czyli logo marki. Poniżej znajdują się napisy w tej samej kolorystyce. Całość umieszczono na tle rozbłysku złotego pyłu. Czarna skrzyneczka oprócz złotych elementów została wzbogacona w drewnianą rączkę, co podkreśla ekskluzywną formę. Takie zestawienie kolorystyczne sprawia, że pudełko prezentuje się luksusowo, jak przystało na produkt klasy premium.

opakowanie na alkohol

źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2019/09/glenfiddich-grand-cru.html

Piwo w odsłonie z zeszłej epoki

Tworząc projekt opakowania dla piwa Infinite Session, inspirowano się opakowaniami produktów dietetycznych z lat 80. i 90. ubiegłego wieku. W pudełku mieści się dwanaście butelek. To z pozoru zwykły karton, który został uzupełniony o podstawowe informacje. Na opakowaniu znalazł się zarys butelki piwa, logo marki oraz rodzaj piwa. Samo logo wygląda niczym stempel na paczce. Na uwagę zasługuje oszczędność formy, która doskonale komponuje się z charakterem produktu.

opakowanie na alkohol

źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2018/10/infinite-session.html

Podmuch świeżości

Ostatnie opakowanie to projekt dla bezalkoholowego musującego wina Clouds of North. Pudełko zostało zaprojektowane na zasadzie wysuwania. Po jego otwarciu butelka zostaje wyeksponowana niczym na ręce kelnera serwującego trunki w restauracji.

Pudełko zostało wzbogacone o grafiki – zarówno za zewnątrz, jak i wewnątrz. Zewnętrzną część tworzą kolorowe akwarele malujące się na wzór gór. Wnętrze natomiast ma jednolity ciemnoniebieski kolor wzbogacony elementami graficznymi i krótką informacją o trunku. Oryginalna forma pudełka sprawia, że takie wino bezalkoholowe idealnie nadaje się na prezent.

opakowanie na alkohol

źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2018/11/clouds-of-north.html

 

 

 

 

Podobne wpisy