10 najlepszych opakowań na herbatę

Herbatę pije cały świat i trzeba przyznać, że ciężko zdecydować się, którą zabierzemy ze sobą do domu ze sklepowej półki – w końcu skład jest w prawie każdej taki sam. Czymś, co pomoże w wyborze odpowiedniej herbaty, jest więc opakowanie! Oto najlepsze propozycje.

Herbata z dalekich Chin

Ten projekt to nie tylko opakowanie – tutaj chodzi o kulturę i komunikację. Wysuszone liście herbaty występują pod postacią chińskich znaków, więc za każdym razem, gdy pijesz filiżankę Wenhua Cha, czujesz słowo i pochłaniasz jego znaczenie.

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2018/11/wenhua-cha-culture-tea.html

 

Oderwij swoją porcję herbaty

To wyjątkowy i interesujący projekt. Musisz odłączyć każdą z części, aby otrzymać herbatę, ponieważ cały zestaw składa się z 7 oddzielnych paczek. Wygodne jest korzystanie z niego każdego dnia tygodnia, a stopniowo zmieniany kolor siedmiu oddzielnych opakowań reprezentuje zmianę koloru herbaty podczas produkcji.

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2018/06/orange-pu-erh-tea.html

Opakowanie z motywem kota

Pudełka swoim wyglądem nawiązują do kota, który zarazem pełni rolę logo. Celem stworzenia takiego opakowania na herbatę matcha było połączenie prostoty oraz elegancji, by przyciągnąć młodszych klientów.

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2017/10/black-cat-matcha.html

 

Pudełka herbaty inspirowane znanymi postaciami

Kto z nas nie zna Elżbiety II, Johna Lennona, Williama, Shakespeare’a, czy serialowego Sherlock’a? A kto nie chciałby z jednym z nich lub nawet ze wszystkimi na raz napić się filiżanki herbaty? To coś wspaniałego!

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2017/07/celebri-tea.html

 

Herbaty z historią

Każda z tych herbat ma do opowiedzenia historię, która znajduje się na maleńkich, ilustrowanych książeczkach w każdym opakowaniu. Te herbaty zachwycają nie tylko cudownym, geometrycznym motywem w czarno-białych kolorach, ale również tajemnicą ukrytą w ich wnętrzu.

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2017/06/grek-tea.html

 

Coś dla wrażliwych smakoszy

Pomysł polegał na stworzeniu opakowania dla japońskich ciasteczek połączonych z zieloną herbatą. Sześciokątny kształt oznacza komunikację i równowagę inspirowaną naturą. Natura zaś nawiązuje do gór, wiatru, rzek oraz pól herbaty i ryżu.

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2017/04/saikai-student-project.html

 

Opakowanie, które sam możesz przetworzyć

To naprawdę niezwykłe opakowanie. Po zużyciu herbaty stajemy się posiadaczami tekturowej doniczki, do której możemy wsypać dołączone do zestawu nasionka i dać życie nowej roślinie! Bardziej eko już chyba nie można!

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2017/01/rhoeco.html

 

Naturalne opakowania

Opakowanie na herbatę imitujące liście? To dopiero rewelacja! Na dodatek jest tak samo lekkie i delikatne, jakby było stworzone z prawdziwych liści. Obok takiego opakowania nie można przejść obojętnie.

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2016/12/shi-gu-ping-tea.html

 

Herbata w złotej skorupce

Czerń, złoto i minimalistyczny design. To wszystko tworzy idealną harmonię i sprawia, że opakowanie wygląda niesamowicie luksusowo. Dodatkowo każdy zestaw liści herbaty jest owinięty niczym pralinka, przypominająca skorupkę orzecha.

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2016/07/yuheng-tea.html

 

Herbatki prawdziwie owocowe

Inspiracja zrodziła się ze świeżych koszy owoców znajdujących się na egzotycznym bazarze. Każdy owoc ilustruje smak herbaty jaki w sobie zawiera i trzeba przyznać, że ma się ochotę zjeść nawet opakowanie!

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2016/11/t2-tea-mini-fruits.html

Podobne wpisy