10 najlepszych pomysłów na opakowanie na buty

Typowe, kartonowe opakowanie na buty nie ma w sobie nic intrygującego, a przecież każdy zakup powinien przyprawiać o zawrót głowy! Czy istnieje zatem jakieś bardziej kreatywne lub ekologiczne rozwiązanie, które może zachwycić? Oczywiście, że tak!

Zasznurowane opakowanie

Sznurowanie to główny i często najważniejszy proces podczas zakładania obuwia. Dlaczego by nie wykorzystać go także w celu otwarcia pudełka? To na pewno urozmaici cały unboxing. Kto wie, może powstanie jeszcze rozwiązanie na rzepy. 🙂

opakowanie na buty
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2016/02/redtape-thaat-student-project.html

Pudełko na buty do biegania

Buty do biegania kojarzą się z dynamiką oraz pełnią energii – i to samo powinno wyrażać opakowanie na buty! To pudełko prezentuje obuwie w bardzo spektakularny sposób, zmieniając proces otwierania w prawdziwe show. Dzięki konstrukcji pudełka, buty nie pozostają w opakowaniu, tylko się wysuwają na zewnątrz. Ponieważ taki pomysł wymaga przygotowania dedykowanego wykrojnika, warto przetestować go przed produkcją, przygotowując makietę opakowania.

opakowanie na buty
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2015/12/adidas-ultra-boost.html

Nowe buty – świeży zakup

To propozycja, która łączy w sobie mniejsze zużycie papieru oraz “świeży” wygląd produktu. Buty zapakowane w folię są lekkie, poręczne i nie sposób pomylić się, czy wzięliśmy ze sobą do domu odpowiednią parę. Całkiem pomysłowe!

opakowanie na buty
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2010/04/fresh-kicks.html

Najwygodniejsze opakowanie na buty

Jak można jeszcze bardziej podkreślić to, że buty są komfortowe, jak nie przez umieszczenie ich w poduszce powietrznej? To bardzo nowatorski i szalenie kreatywny pomysł, który podkreśla wygodę noszenia tego obuwia!

opakowanie na buty
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2018/05/zpump-fusion.html

Opakowanie na wzór butów

Designerskie obuwie domaga się, by opakowanie na buty było… równie designerskie – a ten projekt doskonale odzwierciedla ten pomysł. Dzięki niemu można odczuć ścisłą więź pomiędzy produktem, a opakowaniem. Aż szkoda go wyrzucić, dlatego warto dać mu drugie życie i wykorzystać do przechowywania drobnych rzeczy.

opakowanie na buty
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2017/07/arrels-barcelona.html

Trójkątne opakowanie na buty

Te sportowe buty po złączeniu ich podeszwami tworzą trójkąt. Jest to zatem doskonały pomysł na stworzenie opakowania właśnie w tym kształcie! Warto zauważyć, że za pomocą kilku takich pudełek można zbudować całkiem ciekawą piramidę.

opakowanie na buty
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2017/06/air-jordan-triangle-aluminum-shoebox.html

Stylowe buty w stylowym opakowaniu

Nastolatkowie to wymagająca grupa konsumentów, która pragnie, by każdy przedmiot codziennego użytku wyglądał niestandardowo. Opakowanie na buty w stylu street (ulicznym) również musi wyglądać designersko, aby zachęcić ich do kupna. Bezsprzecznie to pudełko podołało temu zadaniu i doskonale pasuje do stylu reprezentowanego przez to młodzieżowe obuwie.

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2017/07/adda-container-shoe-box.html

Opakowanie na buty nie z tej planety

Te superszybkie buty nie tylko uzyskały nazwę Apollo, ale również są sprzedawane w pudełkach na kształt statku kosmicznego. Nie ważne, czy jesteś fanem biegania, czy galaktyki – to opakowanie wystrzeli Cię w kosmos!

opakowanie na buty
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2014/03/speedform-apollo-seeding-box.html

Pudełko 3 w 1

Internetowe sklepy obuwnicze mają często duży mętlik w zamówieniach, a to opakowanie na buty może pomóc im w procesie wysyłania, przechowywania i organizowania swoich produktów. Jest bowiem idealnym rozwiązaniem zarówno dla producentów, jak i klientów, aby zakupy były jeszcze bardziej przyjemne!

opakowanie na buty
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2013/06/unit-apparel-packaging-flats-student.html

Mniej papieru, więcej możliwości

To opakowanie na buty, w którym mniej znaczy więcej! Dzięki zmniejszonej ilości papieru jest bardziej ekologiczne, a poprzez kształt torby klienci mogą wygodnie zabrać je ze sobą do domu. Jednak nie tylko zakupowicze czerpią korzyści z budowy tego pudełka. Sprzedawcy mogą wygodnie układać jedno na drugim, a przy okazji widać od razu, co znajduje się wewnątrz!

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2017/06/viupax-innovative-shoe-box-concept.html

Sprawdź, czy jesteśmy w stanie sprostać Twoim oczekiwaniom. Zamów próbki naszych opakowań, by ocenić jakość ich wykonania.

Wystarczy, że skontaktujesz się z nami i przedstawisz swój pomysł. Resztę zrobimy za Ciebie!

Podobne wpisy