pudełka na produkty
|

Jak wykonać pudełka na własny produkt? Zobacz realizację dla Com Hem

Już samo opakowanie danego produktu w dużej mierze może zadecydować o tym, czy postanowimy go zakupić.

Bowiem, jak się okazuje zawartość nie odgrywa już tak dużej roli, jak to w jaki sposób się prezentuje dany produkt wraz z jego zewnętrznym opakowaniem. Zdarza się nawet, że samo pudełko produktu jest w stanie wypromować dany produkt bądź całą markę. O tym, jak ważny jest design opakowania nie trzeba już chyba nikogo przekonywać, ale co zrobić, żeby zaprojektować i wyprodukować pudełko, które sprawi, że dany przedmiot będzie sprzedawał się praktycznie sam? To jest zadanie dla prawdziwych profesjonalistów.

opakowania kartonowe

opakowania kartonowe

opakowania kartonowe

opakowania kartonowe

Dobór materiału i kształtu opakowania to dopiero początek

Ogrom różnego rodzaju produktów, którymi zasypuje nas rynek jest tak duży, że każdy z nich musi się w jakiś sposób wyróżniać na półce sklepowej, aby przyciągnąć do siebie możliwie, jak najwięcej kupujących. Niezmiernie istotny jest tu właśnie wygląd pudełka, w który dany przedmiot został zapakowany.

Projekt pudełka jakiegokolwiek produktu musi obejmować kolejno:

  1. wybór właściwego materiału produkcji danego opakowania – współcześnie coraz bardziej popularne stają się ekologiczne opakowania biodegradowalne, niestety nie nadają się one do wszystkich produktów;
  2. dobór jak najlepszego kształtu danego pudełka (przede wszystkim w odniesieniu do wielkości i kształtu produktu, który się w nim znajduje);
  3. wybór stylu designu danego produktu;
  4. wykonanie projektu graficznego;
  5. wykończenie drukarskie.

Oczywiście, zlecenie wykonania produktów swojej firmy przez profesjonalistów wiąże się z wydatkiem określonych środków pieniężnych, jednakże musimy pamiętać o tym, że jest to swego rodzaju inwestycja. Inwestycja w przyszłość i rozwój firmy, która jeśli zostanie dobrze przeprowadzona z pewnością naprawdę szybko się zwróci.

Jednak, nim wypuścimy dane opakowanie na rynek warto je najpierw odpowiednio przetestować, dlatego też pudełko na dekoder Digital-TV-BOX MED HD zostało wykonane najpierw w minimalnym nakładzie, jedynie 50 próbnych sztuk. Pozwoli to ocenić, czy dane pudełko rzeczywiście spełni swoje zadanie. Wyprodukowano je na indywidualne zamówienie, pod wymiar i w technologii druku cyfrowego. Kolejno została na nie nałożona błyszcząca folia, dzięki czemu opakowanie zyskało piękny połysk.

Czy inwestycja w projekt opakowania naszego produktu naprawdę się opłaca?

Zainwestowanie w ciekawy design opakowania produktu naszej firmy oddziałuje bezpośrednio na:

  1. wysokość sprzedaży, przykuwając uwagę naszych potencjalnych klientów;
  2. optymalizowanie kosztów Twojej firmy;
  3. lojalność wobec swoich klientów.

pudełka kartonowe

pudełka kartonowe

pudełka kartonowe

pudełka kartonowe

pudełka kartonowe

Dekoder telewizyjny służy do oglądania telewizji, a więc jest to element zapewnienia sobie codziennej rozrywki. Dobre kino kojarzy się przede wszystkim z dużą dozą tajemniczości. Opakowanie Digital-TV-BOX MED HD posiada prosty, nowoczesny design. Dodatkowo świecący motyw w centrum pudełka sprawia, że zaczynamy się zastanawiać, co może znajdować się w jego wnętrzu. Już, dzięki temu z pewnością zdecydowanie chętniej sięgniemy właśnie po ten produkt na półce.

Nowoczesny design kojarzy nam się z nowoczesnymi technologiami, co jest spójne z nowoczesną telewizją. Właśnie takiej telewizji oczekuje nowoczesny konsument. Wszystkie elementy opakowania są czytelne i przejrzyste, co sprawia, że cała marka wydaje się nam solidna i spójna. Pudełka kartonowe na dekoder pokazują, że często siła przekazu tkwi w jego prostocie. W obecnych czasach samo to, że sprzedajemy dobry i solidny produkt nie wystarczy, a aby naprawdę zyskać popularność musimy go jeszcze dobrze opakować. Tylko w ten sposób możemy zbudować prawdziwą przewagę konkurencyjną. Żadna działalność nie osiągnie sukcesu, bez ponoszenia odpowiednich wydatków na promocję i marketing swojej firmy. Zatem, warto jak najwcześniej pomyśleć o jak najlepszym projekcie opakowania sprzedawanego przez nas produktu, które tak jak pudełko dekodera Digital-TV-BOX MED HD będzie przede wszystkim odpowiednio dopasowane do specyfiki, znajdującego się w nim przedmiotu.

Podobne wpisy