koperty na kalendarze

Koperty na kalendarze

Chcesz wysłać kalendarze do swoich klientów? Zobacz jak co zwrócić uwagę zamawiając opakowania lub koperty.

Drukarnia, która zajmują się drukiem kalendarzy firmowych dla poszczególnych odbiorców, wykonuje także specjalne koperty do kalendarzy. Takie koperty są dla klienta – odbiorcy gwarancją bezpiecznej wysyłki, zarówno z drukarni do siedziby klienta, jak i od klienta do bezpośrednich odbiorców, którym chce on sprezentować taki gadżet z logo swojej firmy.

Bezpieczeństwo dla kalendarza

Firmowe kalendarze zwykle drukuje się w formie kalendarza trójdzielnego z ozdobną główką. Główka jest ciekawą grafiką powiązaną z działalnością klienta, zdobioną dodatkowo firmowym logo i danymi teleadresowymi. Taki kalendarz jest bardzo indywidualny, każdego roku ma inny charakter. Stanowi bardzo miły gadżet dla indywidualnych odbiorców klienta lub jego kontrahentów, a przy tym pozwala utrwalać wizerunek firmy w szerszym gronie odbiorców. Warto więc zadbać o to, aby do końcowego odbiorcy kalendarz dotarł w nienaruszonym stanie – dzięki odpowiednim kopertom.

Charakterystyka koperty do kalendarzy

Kalendarze firmowe pakuje się w drukarni na stanowisku introligatorskim w specjalne koperty. Są one wykonane z wytrzymałego, grubego papieru, najczęściej w kolorze białym lub innym neutralnym. Na takiej kopercie można bezpośrednio napisać adres lub przykleić kartkę z adresem odbiorcy. Koperty posiadają specjalne zagięcia, wzdłuż których introligatorzy składają je, czyniąc z nich pewnego rodzaju teczki lub pudełka. Rozmiary takich kopert zależne są od produktu, który będzie w nie pakowany. W przypadku niestandardowych rozmiarów kalendarzy wykonuje się niestandardowe rozmiary kopert. Istotnym detalem jest fakt, iż w kopertę do kalendarza zmieścić się może jedynie dedykowany jej kalendarz. Nie służą one zatem do celów innych niż wysyłka tego konkretnego produktu.

Gdzie i po co zamawiać koperty do kalendarzy?

Planując wysyłkę kalendarzy firmowych do swoich najważniejszych klientów, warto zadbać o odpowiednią oprawę takiej przesyłki. Klienci najczęściej decydują się na zamówienie koperty do kalendarzy w swojej zaufanej drukarni, której zlecają druk kalendarzy. Oczywiście takie koperty można zakupić też w specjalistycznych hurtowniach materiałów papierniczych. To jednak nieco wydłuża czas pakowania i wysyłki, ponieważ w takiej sytuacji pakowanie kalendarzy do kopert spoczywa na odbiorcy.

Współpracując z drukarnią można otrzymać od niej przesyłką kurierską dobrze zabezpieczone na paletach stosy kalendarzy zapakowanych równo i bezpiecznie w specjalnie dedykowane koperty do kalendarzy. Do obowiązków klienta należeć będzie jedynie zaadresowanie takich kopert i ich wysłanie w odpowiednie miejsca. Klient może również zdecydować się na zakup specjalnych, dedykowanych kopert z logo swojej firmy lub w firmowych barwach, co wiąże się jednak z dodatkowymi kosztami.

Warto zdecydować się na zakup takich kopert i wysyłać je do swoich bezpośrednich odbiorców jako indywidualne przesyłki pocztowe. Jest to miły, zawsze mile widziany ukłon w ich stronę i zachęta do dalszej współpracy. Zamawiając firmowe kalendarze zawsze zostaniemy zapytani o koperty. Wynika to stąd, że na pocztach nie uda nam się zakupić większej ilości kopert, których jakość i rozmiar byłyby tak doskonale dopasowane do naszych kalendarzy. Koperty takie są niezbędne, by kalendarz dotarł do odbiorcy w nienaruszonym stanie i mógł godnie prezentować się, wisząc na ścianie w biurze właściciela firmy, który został obdarowany takim gadżetem. Niedopuszczalne byłoby ryzykowanie, iż kalendarz zniszczy się w trakcie przesyłki przez nieodpowiednie zabezpieczenie jego stanu.

Zamów pudełka na własne perfumy

Masz pomysł na własne koperty? A może szukasz sposobu na bezpieczną wysyłkę swoich kalendarzy? Przed zamówieniem kalendarzy jak i kopert do nich, warto zasięgnąć rady u specjalisty. Zachęcamy do kontaktu i rozmowy na temat realizacji takich zleceń. Nasza konsultacja jest całkowicie darmowa i niezobowiązująca. Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego w celu opisania pomysłu lub wstępnej koncepcji oraz bezpośredniego kontaktu z naszym zespołem.

Z chęcią podpowiemy:

  • na co zwrócić uwagę zamawiając kalendarze do druku,
  • jak określić odpowiedni format kopert na gotowy już kalendarz
  • co zrobić, aby odbiorca otrzymał przesyłkę w całości.

Podobne wpisy