opakowania-ekologiczne

Opakowania ekologiczne – praktyczny punkt widzenia

W dzisiejszym przemyśle istnieje rosnące zapotrzebowanie na opakowania ekologiczne. Konsumenci zwracają na ten aspekt coraz większą uwagę. Tym samym zwiększa się presja na producentów, aby poszukiwali bardziej zrównoważonych i przyjaznych środowisku opakowań. Trudno się zatem dziwić, że drukarnie proponują ekologiczne rozwiązania, które są nie tylko przyjazne środowisku, ale również są korzystne dla biznesu. 

Opakowania ekologiczne a recykling

Czym jest recykling? To proces, którego celem jest odzyskanie i ponowne wykorzystanie odpadów. Dlatego tak ważną rolę odgrywają tu zastosowane surowce.

Jednym z ekologicznych materiałów jest tektura. Dzięki temu, że pochodzi z drzew, może być łatwo poddana recyklingowi, i to na kilka różnych sposobów. Proces ten przede wszystkim chroni lasy, ale pozwala również zaoszczędzić energię. Koniecznie musimy wspomnieć, że część drzew, które są wykorzystywane do produkcji tektury, pochodzi z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. Co znaczy, że są uprawiane właśnie z myślą o stworzeniu opakowania ekologicznego.

Karton można w dużym stopniu poddać recyklingowi. Można go wielokrotnie przetwarzać, a około 75% produktów z tektury powraca do recyklingu. To sprawia, że ​​opakowania ekologiczne to najlepszy sposób, by zrobić krok do przodu dla naszej planety oraz dla przyszłych pokoleń.

Kluczem do sukcesu jest odpowiedni dobór materiałów i technologii, które pozwolą stworzyć opakowania spełniające najwyższe standardy ekologiczne. Zamów próbki opakowań naszych realizacji i przekonaj się, że z nami możesz stworzyć ekologiczne opakowania najwyższej jakości.

opakowania-ekologiczne

Organizacje wspierające opakowania ekologiczne

Ekologiczne podejście do opakowań coraz bardziej wspierają różnorodne organizacje, które dążą do zrównoważonego rozwoju i zminimalizowania negatywnego wpływu na środowisko.

Jedną z nich jest Forest Stewardship Council (FSC). To międzynarodowa organizacja not-for-profit, która wyznacza standardy dla odpowiedzialnej gospodarki leśnej, biorąc pod uwagę aspekty społeczne, ekologiczne i ekonomiczne. Standardy certyfikacji są wysokie, ale ich aprobata gwarantuje, że otrzymywane materiały pochodzą ze zrównoważonego źródła.

Program Zatwierdzania Certyfikacji Leśnej (PEFC) jest niezależną, pozarządową organizacją non-profit, założoną w 1999 roku. Jej głównym celem jest promocja trwale zrównoważonej gospodarki leśnej przez certyfikację wykonywaną przez niezależne jednostki. Pod względem certyfikowanej powierzchni lasów PEFC jest największą na świecie organizacją zajmującą się certyfikacją leśnictwa.

Więcej na temat opakowań z kartonu znajdziesz TUTAJ

Troszczysz się o planetę? Szukasz opakowań ekologicznych? Zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy EKO i z przyjemnością wesprzemy Twoje działania na rzecz ochrony środowiska.

Podobne wpisy