Opakowania na alkohol
10 najlepszych propozycji, obok których nie można przejść obojętnie.
Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów alkoholi. Różnią się one między sobą nie tylko gatunkiem alkoholu, ale również designem opakowania. Niektóre trunki sprzedaje się wyłącznie w butelkach lub puszkach. Innym natomiast została dodana odpowiednia oprawa. Prezentujemy najciekawsze, naszym zdaniem, opakowania na alkohol.
Opakowania na alkohol prosto z Kosowa
Brandy z Kosowa może opowiedzieć niejedną historię. Podobnie jak i opakowanie alkoholu Verak. Butelka trunku swym kształtem nawiązuje do litery „V” jak „victoria”, czyli zwycięstwo. Jest umieszczona w minimalistycznym, lecz niezwykle oryginalnym opakowaniu. Niewątpliwie wygląda, jak diament ukryty w pudełku.
Pudełko utrzymane w granatowo-złotej kolorystce podkreśla luksusowy charakter brandy oraz bogactwo jej smaku. Aby otworzyć opakowanie, należy rozsunąć na boki dwie części kartonika. Ten wyrafinowany sposób pozwala na odpowiednie wyeksponowanie zawartości. Logo na froncie pudełka wygląda niczym pieczęć. Bez wątpienia jest to fantastyczne dzieło.
źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2019/09/verak-aged-25-years.html
Sposób na uczczenie tradycji
Projekt opakowania dla Blandy’s pokazuje, w jaki sposób najlepiej uczcić ponad 600-letnią tradycję. Pudełka stanowią połączenie drewna oraz elementów wiklinowych. Drewno już za czasów kolonijnych uchodziło za materiał o wysokiej jakości estetycznej. Dodatkowo skrzynkę zdobią srebrne detale, a wewnątrz umieszczony jest certyfikat autentyczności. Oryginalny charakter alkoholu na pewno podkreśla brązowy welur, który wzbogacił wnętrze opakowania. Skrzynkę otwiera się i zamyka niewielkim kluczykiem, co dodaje tajemniczości. Połączenie wszystkich tych elementów sprawia, że Blandy’s może być idealnym prezentem pamiątkowym.
źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2019/09/blandys-winemakers-selection.html
Opakowania na alkohol jako upominkowy zestaw
Jack Daniels z okazji Dnia Ojca postanowił wypuścić limitowaną serię – niewielką buteleczkę whisky wraz ze szklanką. Pudełko utrzymane jest w tradycyjnej dla tej marki kolorystyce, stanowiącej połączenie czarnego tła z białymi napisami. Opakowanie posiada w dwa wycięcia – okienka – które eksponują alkohol oraz szklankę. Charakter premium podkreślają wytłaczane napisy oraz minimalistyczny design pudełka.
źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2017/06/5cl-jack-daniels-and-glass-tumbler-gift.html
Art deco w projekcie opakowania na alkohol
Opakowanie Ealing Gin zainspirowane jest stylem art deco. Można powiedzieć, że żyje kolorami. Połączenie koloru miętowego, pastelowego różu, bieli oraz złota pozwoliło na uzyskanie wrażenia świeżości. W całość subtelnie wkomponowano odniesienie do linii londyńskiego metra.
Złote elementy pomogły nadać alkoholowi nieco bardziej ekskluzywnego charakteru. Wzór pokrywa również całą butelkę, łącznie z jej szyjką, co nadaje kompozycji spójność.
źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2019/09/ealing-gin.html
Tatuaże w nieco innej odsłonie
Jednym ze składników ginu Griottines są jagody jałowca, które nadają mu lekkiego odcienia fioletu. Projekt opakowania dla Pvrple Gin jest wyjątkowy – zadbano w nim o to, aby wyrażało rock’n’rollowy charakter alkoholu.
Słodkie szaleństwo stylu Rock & Glam jest wyrażone za pomocą grafik z motywem tatuaży oraz lekko fioletowego koloru. W projekcie dominuje czerń, którą wzbogacono o wytłoczony wzór „tatuaży”. Subtelny fiolet pojawił się w logo oraz symbolach graficznych. Natomiast informacje o alkoholu przekazano za pomocą białego tekstu.
źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2019/09/pvrple-gin.html
Co wspólnego ma wino z lampką nocną?
Cavallum to opakowanie, któremu można dać drugie życie. Pierwotnie jest pudełkiem na wino. Natomiast później może się przemienić w oryginalną lampkę nocną. Zastosowane w projekcie materiały stanowią połączenie trwałości, funkcjonalności oraz elegancji. Cavallum zaprojektowano jako innowacyjny prezent korporacyjny dla jednej z hiszpańskich firm.
Jest to kreatywny sposób na zrównoważone wykorzystanie materiałów, ponieważ 70% opakowania może się stać lampą, natomiast pozostała część jest w pełni biodegradowalna. Pudełko jest wykonane w formie skrzyneczki na wino. Posiada też specjalną kartonową przegródkę, w której się znalazły elementy niezbędne do konstrukcji lampy. Na opakowaniu umieszczona jest również instrukcja złożenia urządzenia.
źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2019/09/cavallum-wine-lamp-box.html
Luksusowe opakowanie dla whisky
Brora to producent, który znany jest z doskonałej jakości whisky. Opakowanie z kolekcji limitowanej, wypuszczonej na rynek z okazji 200-lecia firmy, jest utrzymane w formie futerału. Pudełko z drewna pokryte jest materiałem w kolorze burgundowym, który podkreśla luksusowy charakter całości. Ponadto projekt uwzględnia także złote elementy, które idealnie pasują do produktu. Dodatkowo wtapiane motywy oraz metalowy emblemat dodają ekskluzywnego charakteru. Podczas wykonywania opakowania wykorzystano metodę sitodruku.
Wewnątrz pudełko jest wyścielone miękkim materiałem, który kolorystyczne jest dopasowany do zewnętrznej części. To właśnie tam znajduje się otwór idealnie dopasowany do kształtu butelki. Po przeciwnej stronie, na drzwiczkach skrzynki, widnieje certyfikat autentyczności alkoholu.
źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2019/09/brora-200th-anniversary.html
Czerń i złoto – połączenie idealne dla opakowania na alkohol
Grand Cru z linii Glenfiddich to whisky, które dojrzewa przez 23 lata. Taki alkohol zdecydowanie wymaga odpowiedniej oprawy. Na pudełku widnieje godło złotego jelenia, czyli logo marki. Poniżej znajdują się napisy w tej samej kolorystyce. Całość umieszczono na tle rozbłysku złotego pyłu. Czarna skrzyneczka oprócz złotych elementów została wzbogacona w drewnianą rączkę, co podkreśla ekskluzywną formę. Reasumując, takie zestawienie kolorystyczne sprawia, że pudełko prezentuje się luksusowo, jak przystało na produkt klasy premium.
źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2019/09/glenfiddich-grand-cru.html
Piwo w odsłonie z zeszłej epoki
Tworząc projekt opakowania dla piwa Infinite Session, producent inspirował się opakowaniami produktów dietetycznych z lat 80. i 90. ubiegłego wieku. W pudełku mieści się dwanaście butelek. Wydaje się, że to z pozoru zwykły karton, na którym nadrukowano podstawowe informacje. Na opakowaniu znalazł się zarys butelki piwa, logo marki oraz rodzaj piwa. Samo logo wygląda niczym stempel na paczce. Na uwagę zasługuje oszczędność formy, która doskonale komponuje się z charakterem produktu.
źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2018/10/infinite-session.html
Podmuch świeżości
Ostatnie opakowanie to projekt dla bezalkoholowego musującego wina Clouds of North. Pudełko otwiera się na zasadzie wysunięcia. Po jego otwarciu butelka zostaje wyeksponowana niczym na ręce kelnera serwującego trunki w restauracji.
Opakowanie posiada dwustronny zadruk. Zewnętrzną część tworzą kolorowe akwarele malujące się na wzór gór. Wnętrze natomiast ma jednolity ciemnoniebieski kolor wzbogacony elementami graficznymi i krótką informacją o trunku. W rezultacie oryginalna forma pudełka sprawia, że takie wino bezalkoholowe idealnie nadaje się na prezent.
źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2018/11/clouds-of-north.html
Od lat wpieramy firmy w zakresie projektowania i druku opakowań. Jeśli więc szukasz wyjątkowych pudełek dla swoich produktów, zapraszamy do współpracy.