Opakowania na biżuterię – TOP 10 najciekawszych opakowań

Okres świąteczny to przede wszystkim okres spotkań i prezentów, które wręczamy bliskim z tej okazji. Bardzo często upominkiem staje się biżuteria. Nie da się ukryć, że to kobiety szczególnie uwielbiają podarki, które dodają im blasku. Co zrobić, by nie tylko biżuteria zapadła im w pamięć? Poznaj listę 10 najciekawszych opakowań na biżuterię.

Opakowania jak mur-beton

Biżuteria stworzona z betonu, to coś naprawdę wyjątkowego! A w dodatku została zapakowana w opakowanie na biżuterię z tego samego surowca! Spójność tych dwóch elementów pozwala poczuć harmonię pomiędzy produktem i opakowaniem, dlatego zawsze warto mieć na uwadze takie rozwiązania.

opakowanie na biżuterię

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2018/06/concrete-jewelry-boxes.html

Nieskończone opakowanie na biżuterię

Kojarzysz „ciąg Fibonacciego”? Zależność złotej proporcji wykorzystały rośliny i zwierzęta, czego przykładem są ślimaki, które ukształtowały swoją skorupę w spiralę. Biżuteria w pudełku przypominającym muszlę ma nawiązywać do nieskończoności oraz do tego, że wszystko krąży i wraca do punktu zwrotnego.

opakowanie na biżuterię

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2016/03/infinity-student-project.html

Opakowanie na biżuterię, które opowiada historię

Dlaczego to pudełko nie oferuje zwykłej historii na kartce papieru? Ponieważ opowiada ją ono w bardzo długim i przyjemnym procesie otwierania. Na samym początku widzimy jedynie to, co na zewnątrz, czyli zapowiedź historii pod postacią unikatowego symbolu oraz tytułu. Dopiero w środku czeka na nas drugie opakowanie na biżuterię w kształcie walca, na którym znajduje się historia ukazująca wartość sentymentalną.

opakowanie na biżuterię

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2016/02/puses-puse-jewellery-line-concept.html

Szukasz podobnych opakowań dla swojej firmy? Zamów komplet próbek z poprzednich realizacji wykonanych przez naszą drukarnię zpapieru.pl.

Delikatność połączona z trwałością

Inspiracją do stworzenia tego niezwykłego opakowania na biżuterię stały się młode małżeństwa. Delikatne kolory mają odzwierciedlić pierwsze uczucia, natomiast kształt przypominający kamień, symbolizuje stopniowe rzeźbienie trwałego związku.

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2016/02/ingrid-student-project.html

Przejrzyste wnętrze

Każdy lubi zobaczyć produkt przez przeźroczystą warstwę. Prezentuje się on wtedy wyjątkowo wiarygodnie i od razu przyciąga spojrzenie. Opakowanie na biżuterię w takim wykonaniu, to coś niespotykanego, co na pierwszy rzut oka wygląda jak szklana gablota, która się kojarzy z luksusem.

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2015/05/irina-duque-jewelry-student-project.html

Pudełko na biżuterię niczym kostka Rubika

…i to w drewnianym wydaniu. Tyle tylko, że w tym przypadku wcale nie musimy główkować. Możemy jedynie się cieszyć chwilą otwierania magicznego prezentu, w którym własnoręcznie robione drewniane kostki są umocowane na skórzanych paskach, co wygląda nieprzyzwoicie dobrze!

opakowanie na biżuterię

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2013/07/klotz-jewellery-box.html

Opakowanie na biżuterię i stojak w jednym

Z zewnątrz opakowanie ozdobne nawiązuje do znaków zodiaku, które mają związek ze szlachetnymi kamieniami umieszczonymi w biżuterii. Jednak to nie ten szczegół nadaje temu pudełku wyjątkowości. O niezwykłym charakterze opakowania możemy się o przekonać dopiero po otwarciu pudełka, kiedy to tekturowy wkład staje się stojakiem na biżuterię, przypominającym korpus kobiety.

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2012/02/ss-jewelry-box.html

Prostota pełną parą

Nie wszystkie opakowania na biżuterię muszą opływać luksusem. Od tej zasady zdecydowanie mogą odbiegać produkty wykonane własnoręcznie. I tak właśnie się stało w tym przypadku, ponieważ przedstawiona biżuteria hand-made znajduje się w skromnym, a zarazem ciekawym opakowaniu, które zostało stworzone zaledwie z paru warstw falistej tektury.

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2013/04/albertina-tozzini.html

Logo współgrające z opakowaniem na biżuterię

Czy nowoczesne wzornictwo biżuterii połączone z geometrycznym kształtem pudełka oraz logo może zachwycić? Zdecydowanie tak! Takie rozwiązanie jest skazane na sukces. W tym przypadku mniej znaczy więcej i to jest kluczem do serca klienta.

opakowanie na biżuterię

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2015/09/ontic.html

Coś dla prawdziwych mężczyzn

Biżuterię w takim wydaniu doceni każdy mężczyzna. Otwierając to opakowanie, zewnętrzna część rozchodzi się na boki i ukazuje w swoim wnętrzu docelową część prezentu, choć ma się wrażenie, że już samo pudełko może nim być. Wzory ukazane na opakowaniu są inspirowane kulturą starożytnych plemion, co przywodzi na myśl męskie instynkty i chęć przeżycia przygody.

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2017/12/aurum-brothers-varnos.html

Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem pudełek lub materiałów reklamowych dla swojej firmy, napisz do nas.

Podobne wpisy