10 najlepszych opakowań na chipsy

Opakowania na chipsy

10 najlepszych propozycji, które zapadną w pamięci!

Kto z nas nie lubi chipsów? Wchodzimy do sklepu i po prostu wybieramy szeleszczące opakowanie, nad którym nie zastanawiamy się specjalnie. Ale czy możemy sobie wyobrazić inna formę opakowania na chipsy, niż zwykłą torebkę?   

Opakowania inspirowane chipsami

Nowa odsłona popularnych chipsów została zainspirowana właśnie nimi. Ich charakterystyczny, trójkątny kształt został wpisany w geometryczną strukturę pudełka, choć to nie jedyny element nowego designu. Całość opakowania na chipsy dodatkowo ułatwia sięganie po kolejne porcje oraz umożliwia zamknięcie go, jeśli chcemy zostawić coś na później.

10-najlepszych-opakowan-na-chipsy1
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2009/09/doritos-packaging-concept.html

 

Otwarcie opakowania na chipsy, jakiego jeszcze nie było

Czy producenci chipsów nigdy nie jedli swojego wyrobu i nie zauważyli, że tradycyjne, foliowe opakowanie może przysporzyć kłopotów? Ciężko sięgnąć po kolejną porcję, łatwo ubrudzić sobie przy tym całą rękę i w dodatku, nie można zamknąć opakowania. Ta z pozoru prosta torebka posiada zatrzask, dzięki któremu zachowamy świeżość chipsów i nie musimy zjeść wszystkich na raz.

10-najlepszych-opakowan-na-chipsy2
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2018/09/a-new-way-to-open-chip-bags.html

Własnoręcznie krojone

Nie ma chyba nic lepszego niż chipsy przygotowane własnoręcznie. Wtedy wiadomo, że każdy pojedynczy plasterek został potraktowany z miłością. Design tego opakowania na chipsy może to potwierdzić. Wykorzystanie brązowego papieru oraz prostych, tradycyjnych napisów nawiązuje do naturalności i prostoty, które wyróżniają produkcję tych chipsów.

10-najlepszych-opakowan-na-chipsy3
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2009/09/santini-chips.html

Opakowania na chipsy, które zachęcą do zdrowego stylu życia

Rezygnacja ze smażonych, ziemniaczanych chipsów na koszt zdrowych, warzywnych przekąsek nie jest prostą decyzją. Z pomocą może wtedy przyjść właściwy design. Został bowiem stworzony specjalnie z myślą o młodych osobach, które wybrały alternatywę dla tradycyjnej i zarazem kalorycznej przekąski. Żywe kolory przyciągają, a usta, które znajdują się na opakowaniu, można wyciąć i zrobić sobie oryginalne selfie!

opakowania
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2014/12/wow-chips-for-girls-student-project.html

Opakowanie z kulturą 

Kultura Azteków stała się inspiracją w wielu projektach. Również w tym opakowaniu wykorzystano jej motyw, połączony z piekielnie ostrym sosem salsa. Kartonowe pudełko dzieli się na dwie części. W jednej znajdują się kawałki tortilli, a w drugiej słoiczek z sosem. Cały design jest owiany tajemnicą, a poziom ostrości przekąski może być prawdziwym wyzwaniem.

10-najlepszych-opakowan-na-chipsy5
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2014/11/penitente-tortured-soul-by-montezuma.html

Ziemniaki wprost od rolnika

Strój roboczy, czyli koszula w kratę oraz ogrodniczki, które dominują w designie tego opakowania na chipsy dowodzi o korzeniach firmy produkującej przekąski oraz hodującej ziemniaki. Już od 3 pokoleń marka dba o swoich klientów oferując im produkty najwyżej jakości, która jest podkreślana poprzez nawiązanie do tradycyjnego stroju rolnika. Taki projekt zachęca do kupna i dowodzi, że produkt jest godny zaufania, dzięki wieloletniemu doświadczeniu.

10-najlepszych-opakowan-na-chipsy6
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2016/07/chip-off-old-block.html

Opakowania na chipsy nawiązujące do modnej szafy

Na alternatywne i zdrowe przekąski są nastawione głównie kobiety. To one najbardziej pragną, by mieć smukłą sylwetkę i doskonale się prezentować w nowym outficie. Przekonującym więc będzie opakowanie, które naśladuje różne tkaniny i dodatkowo zawiera chipsy warzywne! Co więcej, jego otwarcie jest bardzo poręczne, a sam design wygląda nowocześnie. To idealne rozwiązanie na przekąskę do pracy.

opakowania
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2015/02/chipsy-vegetable-chips-student-project.html

Jeśli podobają Ci się takie rozwiązania opakowań, sprawdź naszą ofertę i zamów próbki opakowań, które pokażą efekty naszej pracy. Może staną się one inspiracją dla Ciebie?

Dwa smaki w jednym opakowaniu

Nie możesz się zdecydować, na który smak chipsów masz teraz ochotę? Twój znajomy woli solone, a Ty paprykowe? Problem rozwiązuje to nietypowe opakowanie, które jest podzielone na dwie części o różnych smakach! Od tej pory nie musisz kupować dwóch paczek!

10-najlepszych-opakowan-na-chipsy8
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2019/01/chipops-chips.html

Design opakowania stawiający na graficzny przekaz

Chipsy warzywne nie są raczej pokusą. Producent wręcz musi do nich przekonać klientów, a najlepszym sposobem na to jest ciekawe opakowanie. Barwne i nietuzinkowe postacie na froncie tego opakowania na chipsy przypominają zdrowe warzywa. Ale to nie koniec. Producent w trosce o to, by klienci przywiązywali większą uwagę do tego, co jedzą, odszedł od zwykłej etykiety na odwrocie. Jest ona równie ciekawa, co przód, gdyż zawiera grę typu „znajdź różnice” i zachęca dzieci zdrowego stylu życia.

opakowania
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2017/03/caza-de-tortillas.html

5 minut na chipsy

Często potrzebujemy wziąć szybko coś na ząb, bo czas jak zawsze nagli. Idealną byłaby przekąska, którą można zjeść dosłownie w 5 minut. Taką właśnie ideę obrał producent chipsów, który ukazał na opakowaniu zegarek. W jego małej części znajdują się chipsy. Prawda, że sprytne?

opakowania
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2015/09/5minute.html

Takie i inne opakowania kartonowe znajdziesz w naszej ofercie. Przygotujemy projekt pudełka, zaprojektujemy odpowiedni design i wydrukujemy! Napisz lub zadzwoń i opowiedz nam o swoich oczekiwaniach.

Podobne wpisy