Opakowania na herbatę. 10 najlepszych propozycji

Opakowania na herbatę są bardzo popularne, ponieważ herbatę pije cały świat i trzeba przyznać, że ciężko się zdecydować, którą zabierzemy ze sobą do domu ze sklepowej półki. Dlaczego? Ponieważ prawie każda z nich ma taki sam skład. Co zatem decyduje o wyborze? Opakowania! To one wizualnie przyciągają konsumenta i podświadomie pomagają w wyborze odpowiedniej herbaty. Oto najlepsze propozycje opakowań na herbatę.

Opakowania herbaty z dalekich Chin

Ten projekt to nie tylko opakowanie – tutaj chodzi o kulturę i komunikację. Wysuszone liście herbaty występują pod postacią chińskich znaków, więc za każdym razem, gdy pijesz filiżankę Wenhua Cha, jeszcze bardziej czujesz słowo i pochłaniasz jego znaczenie.

opakowania

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2018/11/wenhua-cha-culture-tea.html

 

Oderwij swoją porcję herbaty z opakowania

To wyjątkowy i interesujący projekt. Musisz odłączyć każdą z części, aby otrzymać herbatę, ponieważ cały zestaw składa się z 7 oddzielnych paczek. Poza tym wygodne jest korzystanie z niego każdego dnia tygodnia. Stopniowo zmieniany kolor siedmiu oddzielnych opakowań reprezentuje zmianę koloru herbaty podczas produkcji.

opakowania

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2018/06/orange-pu-erh-tea.html

Opakowania z motywem kota

Pudełka swoim wyglądem nawiązują do kota, który zarazem pełni rolę logo. Celem stworzenia takiego opakowania na herbatę matcha było połączenie prostoty oraz elegancji, aby jednocześnie przyciągnąć młodszych klientów.

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2017/10/black-cat-matcha.html

 

Pudełka herbaty inspirowane znanymi postaciami

Kto z nas nie zna Elżbiety II, Johna Lennona, Williama, Shakespeare’a czy serialowego Sherlock’a? A kto nie chciałby z jednym z nich, lub nawet ze wszystkimi na raz, napić się filiżanki herbaty? To coś wspaniałego! Grafika postaci wykorzystana na opakowaniach i subtelnie zaznaczony smak z pewnością przyciągną uwagę konsumenta. 

opakowania

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2017/07/celebri-tea.html

 

Opakowania herbaty z historią

Każda z tych herbat ma do opowiedzenia historię, która znajduje się na maleńkich, ilustrowanych książeczkach dodanych do każdego opakowania. Te herbaty zachwycają nie tylko cudownym, geometrycznym motywem w czarno-białych kolorach, ale również tajemnicą ukrytą w ich wnętrzu. Te nieszablonowe pudełka ozdobne na pewno się wyróżnią na sklepowej półce.

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2017/06/grek-tea.html

 

Coś dla wrażliwych smakoszy

Pomysł polegał na stworzeniu opakowania dla japońskich ciasteczek połączonych z zieloną herbatą. Sześciokątny kształt oznacza komunikację i równowagę inspirowaną naturą. Natura zaś nawiązuje do gór, wiatru, rzek, a także pól herbaty oraz ryżu.

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2017/04/saikai-student-project.html

 

Opakowania, które sam możesz przetworzyć

To naprawdę niezwykłe opakowanie. Po zużyciu herbaty stajemy się posiadaczami tekturowej doniczki, do której możemy wsypać dołączone do zestawu nasionka i w ten sposób dać życie nowej roślinie! Bardziej eko już chyba nie można!

opakowania

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2017/01/rhoeco.html

 

Naturalne opakowania

Opakowanie na herbatę imitujące liście? To dopiero rewelacja! Na dodatek jest tak samo lekkie i delikatne, jakby było stworzone z prawdziwych liści. Trzeba przyznać, że obok takiego opakowania nie można przejść obojętnie.

opakowania

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2016/12/shi-gu-ping-tea.html

 

Herbata w złotej skorupce

Czerń, złoto i minimalistyczny design. To wszystko tworzy idealną harmonię i sprawia, że opakowanie wygląda niesamowicie luksusowo. Dodatkowo każdy zestaw liści herbaty jest owinięty niczym pralinka, przypominająca skorupkę orzecha.

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2016/07/yuheng-tea.html

 

Herbatki prawdziwie owocowe

Inspiracja zrodziła się ze świeżych koszy owoców, które się znajdują na egzotycznym bazarze. Każdy owoc ilustruje smak herbaty, jaki w sobie zawiera i trzeba przyznać, że ma się ochotę zjeść nawet opakowanie!

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2016/11/t2-tea-mini-fruits.html

A jakich opakowań Ty szukasz dla swoich produktów? Sprawdź naszą ofertę i zamów próbki opakowań.

Zapraszamy do kontaktu! Porozmawiajmy o Twoich oczekiwaniach.

Podobne wpisy