opakowania na perfumy

Opakowanie na perfumy – 10 najlepszych pomysłów

Wiadomo, że perfumy kupuje się przede wszystkim ze względu na zapach, ale czy opakowanie na perfumy odgrywa równie ważną role? Zobacz 10 pomysłów, obok których nie sposób przejść obojętnie!

Spryskaj się Coca-Colą

Kultowy kształt butelki Coca-Coli można zauważyć już z drugiego końca sklepu. Tak charakterystyczny format nie mógł zostać pominięty w inspiracji do buteleczki perfum. Nawet szyjka atomizera przypomina rurkę do picia!

opakowanie-na-perfumy-01
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2014/03/coca-cola-le-parfum-concept.html

Opakowanie na perfumy dla ludzi lasu

“ The Woods” to zapach dla współczesnego dżentelmena. Perfumy o wyjątkowo aromatycznej nucie zostały zamknięte w ręcznie robionym flakonie z drewna brzozowego. To świetna propozycja dla lubiących obcowanie z naturą.

opakowanie-na-perfumy-02
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2015/11/the-woods-eau-de-parfum-by-brooklyn.html

Zapach bez marki, logo i płci

Ideą projektu poza samym produktem było stworzenie niemal „anty-marki”. Nie posiada on bowiem nazwy, logotypu, nie jest skierowany na żaden rynek, ani nawet płeć. Co więcej, nie tylko opakowanie na perfumy nie posiada cech szczególnych, ale same perfumy występują w wersji unisex!

opakowanie-na-perfumy-03
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2019/04/830571103927-parfum.html

Perfumy jak z bajki

Te zapachy zostały zapakowane do butelek, które przypominają zarówno starsze modele perfum, jak i klasyczny kształt kałamarza. Najbardziej jednak uwagę przykuwają głowy literackich postać zawarte w książkach najbardziej znanych pisarzy.

opakowanie-na-perfumy-04
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2010/09/scent-stories.html

Opakowanie na perfumy kipiące kobiecością

Delikatny kształt, delikatna woń i te kolory… Wszystko przemawia za tym, że to perfumy dla płci pięknej. Sam autor o projekcie mówi: “Wykorzystałem linie krzywych i organiczny kształt, aby uchwycić gładkość i słodkość kobiet, ponieważ „pożądanie” to kobiecy zapach”.

opakowanie-na-perfumy-05
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2018/01/desire.html

Zapachowa biżuteria

Perfumy powinny być noszone z taką samą godnością jak najpiękniejsza biżuteria. Są one idealnym dopełnieniem naszego wyglądu i dodają elegancji każdej kobiecie. Właśnie dlatego to opakowanie na perfumy przypomina pudełeczko na biżuterię, a sama buteleczka wypełniona jest drobnymi kryształkami. Takie perfumy powinny stać na półce u jubilera!

opakowanie-na-perfumy-06
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2014/12/viktoria-minya-eau-de-hongrie-and.html

2 w 1 – zapach perfum i zapach olejków eterycznych

Jak sprawić, by pachniały nie tylko nasze ubrania, ale również cały dom? Z pomocą przychodzi to opakowanie na perfumy, które po wyjęciu buteleczki zamienia się w dyfuzor olejków elektrycznych!

opakowanie-na-perfumy-07
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2019/02/flame-by-ekaterina-romanova.html

 Perfumy ubiegłego wieku

To propozycja dla prawdziwej damy, która ceni sobie piękno i elegancję. Połączenie klasycznej czerni, czerwonej perły, jedwabnej wstążki oraz pompki przeniesie każdą kobietę do lat 30. XX wieku.

opakowanie-na-perfumy-08
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2014/10/dita-von-teese-signature-parfum.html

 Szampański zapach

Bąbelki nie jednemu potrafią uderzyć do głowy – czy autor tego projektu również miał to na myśli? Buteleczka na perfumy w postaci butelki szampana to zapach zarówno na szczególne okazje, jak i doza codziennych przyjemności.

opakowanie-na-perfumy-09
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2019/06/molsheim-co-fragrances.html

 Opakowanie na perfumy w japońskiej odsłonie

Połączenie minimalistycznych zdobień i głębokich znaczeń jest nieodłącznym elementem kultury japońskiej. Różne materiały opakowaniowe, takie jak matowe tworzywo sztuczne, matowe szkło, metalowe atomizery i drewniana nasadka, znakomicie ze sobą współgrają w tym projekcie.

opakowanie-na-perfumy-10
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2016/01/kaori-perfume.html

Podobne wpisy