opakowania-ekologiczne

Opakowanie ekologiczne z praktycznego punktu widzenia

W dzisiejszym przemyśle istnieje rosnące zapotrzebowanie na opakowania ekologiczne, a tym samym zwiększa się presja na producentów, aby poprawić stabilność ich opakowań. 

Opakowania ekologiczne, a recykling

Tektura jest bardzo długotrwałym materiałem, ponieważ jest wykonana z drzew i może być łatwo poddana recyklingowi. Drzewa te pochodzą z ekologicznych gospodarstw, gdzie są uprawiane właśnie z myślą, by stworzyć opakowania ekologiczne.

Karton można w dużym stopniu poddać recyklingowi, ponieważ jest on wykonany z materiału organicznego. Można go wielokrotnie poddawać recyklingowi, a około 75% produktów z tektury powraca do recyklingu. To sprawia, że ​​opakowania ekologiczne to najlepszy sposób, by zrobić krok wprzód dla naszej ziemi oraz dla przyszłych pokoleń. Spełniają one aktualne wymagania dotyczące materiałów opakowaniowych i równocześnie chronią naszą ekologiczną przyszłość.

opakowania-ekologiczne

Organizacje wspierające opakowania ekologiczne

Drewno jest odnawialnym źródłem energii, które ma minimalny wpływ na społeczeństwo, a producenci, którzy wprowadzają opakowania ekologiczne, mogą zwiększyć swój zrównoważony rozwój poprzez znalezienie sposobów na zminimalizowanie kosztów produkcji. Istnieją dwie główne organizacje, które pomagają naszym lasom rozwijać się i równoważyć.

Forest Stewardship Council (FSC) określa standardy dotyczące sposobu zarządzania lasami. Standardy certyfikacji są wysokie, ale ich aprobata gwarantuje, że otrzymywane materiały pochodzą ze zrównoważonego źródła.

Program Zatwierdzania Certyfikacji Leśnej (PEFC) jest organizacją międzynarodową, która działa z całym łańcuchem dostaw, aby zagwarantować, że zrównoważone potrzeby leśnictwa są zaspokajane.

Więcej na temat opakowań z kartonu znajdziesz TUTAJ

Podobne wpisy