opakowania-na-kawe.jpg

Opakowanie na kawę. 10 najbardziej aromatycznych przykładów!

Smak kawy rozpieszcza podniebienia wielu z nas o poranku, w trakcie dnia, a czasami nawet wieczorem. Już sam jej zapach potrafi postawić na nogi! Jakie jest więc najlepsze opakowanie na kawę, które zachęci, by sięgnąć po małą czarną? 

Opakowanie na kawę jak ze snów

Nasza pierwsza propozycja opakowania na kawę zrodziła się z braku pomysłu na jego kolor. Jak to możliwe, że brak pomysłu staje się inspiracją? Autor tego projektu zainspirował się wschodami oraz zachodami słońca, które towarzyszyły mu podczas delektowania się filiżanką kawy. Gdy słońce dopiero się pojawia lub znika za horyzontem, towarzyszą mu niezliczone kolory, które się tworzą na niebie. To opakowanie na kawę odzwierciedla tysiące barw, które podążają za słońcem.

opakowania-na-kawe1
https://www.packagingoftheworld.com/2018/06/binh-minh-coffee.html

Kawa w środku i na zewnątrz

Kolejna propozycja to opakowanie stworzone na kształt ziaren kawy! Wbrew pozorom produkcja takiego rozwiązania nie jest problematyczna i wykorzystuje jedynie tekturę falistą. Ale uwaga, uwaga – to nie wszystko. Nie dość, że opakowanie podlega recyklingowi, to jego nadruk jest stworzony za pomocą pigmentu ze zużytych fusów po kawie! Przy takiej konstrukcji warto zamówić przed produkcją model opakowania, aby sprawdzić, czy spełnia ono swoją rolę i Twoje oczekiwania.

opakowania-na-kawe2
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2018/04/they-do-care-umber-roastery-coffee-beans.html

Poznaj producenta swojej kawy

Główną częścią projektu jest dialog z klientem, a w tym opakowaniu został on bardzo sprytnie nawiązany. Każda paczka kawy przedstawia malowniczy portret człowieka, który wyhodował Twoją kawę własnymi rękami. To niezwykle inspirujące!

opakowania-na-kawe3
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2015/12/biji-coffee-company.html

Ziarnko do ziarnka i… niezwykłe opakowanie gotowe!

To z pewnością wyjątkowe opakowanie i w dodatku występuje tylko w edycji limitowanej. Kto nie chciałby napić się małej czarnej wprost z ziarna kawowca? Taki design potrafi przemówić do klienta, że ta kawa jest naprawdę aromatyczna, jeszcze zanim ktoś ją zaparzy – a to jest właśnie podstawowym zadaniem opakowania.

opakowania-na-kawe4
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2013/08/bookcafe-blend-ground-coffee.html

Humorzaste opakowanie

Znasz to uczucie, gdy sam zapach kawy pobudza Cię do działania? Źrenice same się rozszerzają i w końcu możesz przejrzeć na oczy? I dokładnie tą właściwość kawy, ukazuje to opakowanie. W momencie, gdy odkręcasz pokrywkę, w literach „O” w słowie „MOOD” (ang. humor), pojawiają się oczy! Tym sposobem pobudzające właściwości kawy zostały przeniesione już na proces otwierania opakowania. Fascynujące!

opakowania-na-kawe5
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2018/02/mood-coffee.html

Kawa z przeszłością

W logo oraz na opakowaniu tej kawy, motywem przewodnim jest proces produkcji oraz klucz i zamek do drzwi. Co takiego mogą oznaczać te symbole? Otóż są tam nie bez powodu. Ukazują pracę więźniów, którzy w ramach resocjalizacji, uwalniają swój niewykorzystany potencjał podczas produkcji kawy.

opakowania-na-kawe6
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2017/12/redemption-roasters.html

Kawa prosto z plantacji

Aromatyczna kawa w pięknie zdobionej tubie to w rzeczywistości gwarancja na przyciągnięcie uwagi klienta. Ten projekt z motywem kwiatów sprawia, że ozdobne opakowanie świetnie się nadaje na prezent.

opakowania-na-kawe7
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2017/12/lumiere-coffee-experience.html

Kawa z mlekiem

Z kawą zazwyczaj kojarzy nam się foliowa torebka lub słoik czy puszka. W tym projekcie postawiono przede wszystkim na recykling, dlatego opakowanie wykonano w 100% z tektury. Dodatkowo przypomina ono karton mleka, przez co zachęca do sięgnięcia po filiżankę małej czarnej.

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2016/10/cold-brew-coffee.html

Szczegół tkwi w prostocie

Do klasycznej kawy o mocnym aromacie, wcale nie potrzeba wyszukanego designu, pełnego kolorów. To prostota połączona z nowoczesnością może w tym wypadku okazać się najlepszym wyborem. To opakowanie z wykorzystaniem czerni i bieli potrafi pokazać, że w środku znajduje się wyjątkowa kawa, która nie potrzebuje krzykliwego designu.

opakowania-na-kawe9
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2018/06/coffee-talk.html

Kawa z pazurem

Na pierwszy rzut oka to opakowanie przypominać może metalowy kanister na jakąś niebezpieczną substancję. No, jeśli kawę można nazwa niebezpieczną, to wszystko się zgadza! Otóż to opakowanie zawiera w sobie całe ziarna kawowca, które o poranku mogą okazać się prawdziwą bombą energetyczną!

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2016/07/sensory-artisan-art-of-sense-coffee.html

Zwykłe pudełko produktowe może się stać niesamowicie ciekawym opakowaniem. Wszystko zależy od Twojej pomysłowości. Podziel się z nami swoimi przemyśleniami, a my stworzymy opakowanie, które spełni Twoje oczekiwania. Zadzwoń lub napisz!

Podobne wpisy