pudelka kartonowe

Pudełka kartonowe dla Oakywood

W ostatnich latach trend eko staje się coraz popularniejszy. Wiąże się to ze wzrostem świadomości społeczeństwa – ludzie chętniej sięgają po produkty wykonane z surowców naturalnych. Wiele wskazuje na to, że świat się chce zmienić, a człowiek w pewien sposób chce powrócić do swych korzeni.

Drewno, podobnie jak pudełka kartonowe, dzięki swym właściwościom, strukturze oraz wszechstronności zastosowań, jest coraz bardziej doceniane. To materiał, który w swych realizacjach wykorzystują innowacyjni projektanci i rzemieślnicy. Produkcja masowa zaczyna być postrzegana jako coś mało atrakcyjnego. Współcześnie użytkownicy pożądają przedmiotów oryginalnych, jednocześnie wpisujących się w trend eko.

Popyt na tego typu produkty zaspokajają między innymi wykonane ręcznie drewniane akcesoria. Najlepszym przykładem na to, jak wykorzystać drewno, aby urozmaicić swoje najbliższe otoczenie, są produkty z asortymentu Oakywood.

Produkcja z polskich Tatr

Oakywood to firma, która się specjalizuje w produkcji drewnianych akcesoriów. W jej ofercie możemy znaleźć gadżety dla urządzeń takich marek jak Apple czy Samsung. Są to funkcjonalne przedmioty o minimalistycznym i atrakcyjnym wzornictwie. Co więcej – wszystkie wykonane są z drewna, czyli materiału w pełni ekologicznego.

W ofercie Oakywood dostępne są m.in.: stacje ładowania, stojaki pod monitory, laptopy i tablety, etui na smartfony, doniczki na kwiaty, stojaki na słuchawki oraz pojemniki na przybory biurowe. Co łączy wszystkie te produkty? Wysoka jakość wykonania, nowoczesna forma oraz wykorzystanie drewna.

Wszystkie akcesoria produkowane przez Oakywood powstają w warsztacie znajdującym się w niewielkiej miejscowości Ciche u podnóża malowniczych Tatr. Tradycja pracy z drewnem w tym regionie jest bardzo bogata.

pudelka kartonowe
pudelka kartonowe

Oakywood – z miłości do drewna i natury

Założycielem marki Oakywood jest Mateusz Haberny. Wszystko się zaczęło od niego oraz od rodzących się w jego głowie pomysłów. Drewno było mu bliskie już od najmłodszych lat.

Wraz z bratem, pod okiem ojca prowadzącego własny biznes, uczyli się obróbki tego naturalnego materiału. Wówczas nie zdawali sobie sprawy z tego, że za kilka lat drewno stanie się nie tylko ich pasją, ale również pracą.

„Pochodzimy z Podhala, gdzie tradycje stolarskie są bardzo stare i silnie zakorzenione. Sami uczyliśmy się fachu stolarskiego od młodych lat pod okiem naszego taty, który prowadzi warsztat stolarski. Pomysł zrodził się z chęci połączenia drewna z technologią, którą także od zawsze się interesowaliśmy. Najnowsze trendy technologiczne nigdy nie były nam obce” – przyznaje.

Misją Oakywood jest dostarczenie użytkownikom produktów funkcjonalnych i trwałych – akcesoriów wykonanych z miłości do drewna oraz natury. Gadżety produkowane w warsztacie Oakywood są połączeniem tradycyjnych oraz nowoczesnych rozwiązań.

Krajowo i międzynarodowo, czyli Oakywood w Polsce i na świecie

Firma Oakywood już od początku swego istnienia dynamicznie się rozwija. Dzisiaj członkami ekipy są kreatywni ludzie z wielu krajów świata. Z warsztatu w Cichem drewniane produkty trafiają do użytkowników nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Akcesoria Oakywood dostępne są w Polsce, w kilku sklepach stacjonarnych (m.in. w Zakopanem czy Krakowie), a także w innych krajach (USA, Niemczech, Arabii Saudyjskiej).

Właściciel firmy przyznaje, że głównym rynkiem zbytu są Stany Zjednoczone i Unia Europejska. Produkty Oakywood docierają jednak do wielu zakątków na całym globie. Drewniane akcesoria można kupić także przez Internet – m.in. na oakywood.shop, oakywood.pl, Allegro, Amazonie, Fancy oraz Etsy.

„Nie zamierzamy spocząć na laurach. Oczywiście produkcja nowych, ekscytujących produktów i docieranie do jak największej ilości klientów. Do tej pory braliśmy udział w targach designu tylko w Polsce, a w tym roku planujemy wziąć udział także w targach za granicą (m.in. w Paryżu). W najbliższym czasie otwieramy się także mocniej na Stany Zjednoczone i Australię inwestując w magazyny na miejscu, co skróci czas wysyłki produktów do klientów z tych krajów” – mówi.

pudelka kartonowe
pudelka kartonowe

Opakowania kartonowe Oakywood – minimalizm i funkcjonalność

Firma Oakywood szukając opakowań dla swoich produktów, skontaktowała się z naszą drukarnią zpapieru.pl. Po obejrzeniu dotychczasowych realizacji ekipa Oakywood wskazała, w jakich pudełkach kartonowych chcieliby umieścić swoje akcesoria.

Oakywood doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że produkty firmy pojawiając się na półkach sklepowych, powinny stanowić wizytówkę marki. Firmie zależało na estetycznym pudełku kartonowym, które zaprezentuje drewniane akcesoria znajdujące się wewnątrz, a także zabezpieczy je podczas transportu, aby trafiły do rąk klienta w idealnym stanie.

Ofertę zpapieru.pl znaleźliśmy przez Internet, porównując ją z ofertą konkurencji. Na początku naszą uwagę przykuła estetyczna oraz bardzo czytelna strona internetowa (jako pasjonaci estetyki oczywiście zwracamy uwagę na takie detale). Finalnie zdecydowaliśmy się na skorzystanie z usług zpapieru.pl dzięki korzystnej dla nas ofercie i jak dotąd jesteśmy bardzo zadowoleni”- przyznaje.

pudelka kartonowe
pudelka kartonowe
pudelka kartonowe

Projektowanie opakowań – wizualizacja pomysłów klienta

Gdy Oakywood przedstawił swoje oczekiwania dotyczące pudełek kartonowych, rozpoczął się etap projektowania makiet. Efektem pracy było 18 próbnych pudełek kartonowych. Opracowane makiety przesłaliśmy do klienta, aby mógł fizycznie sprawdzić, czy opakowania spełniają jego oczekiwania. Zawsze zachęcamy klientów do zamówienia modelu pudełka.

Na tym etapie klient mógł podzielić się swoimi uwagami, abyśmy mogli wprowadzić ewentualne poprawki.

Projekt pudełek kartonowych uzupełniliśmy o kosztorys realizacji zlecenia, który uwzględniał zarówno wykorzystane materiały, rodzaj, wymiary opakowań, jak i nakład.

Gdy Oakywood zaakceptował przygotowane makiety produktów, przystąpiliśmy do realizacji pełnego zamówienia.

Pudełka kartonowe i ich realizacja – kiedy projekt się staje rzeczywistością

Efektem rozmów z Oakywood był projekt opakowania zachowany w duchu minimalizmu. Na białym tle umieszczone są zdjęcia produktowe przedstawiające drewniane akcesoria.

Prosta czcionka, niewielkie ikony, stonowane barwy oraz oszczędność formy – w rezultacie opakowanie podkreśla nowoczesny i naturalny charakter sprzedawanych produktów.

Zaakceptowany projekt trafił do druku, następnie wycięliśmy i złożyliśmy pudełka kartonowe. Oczywiście na każdym etapie realizacji zlecenia informowaliśmy klienta o postępach.

pudelka kartonowe

Dowiedz się więcej o Oakywood: https://oakywood.pl/

A jeśli szukasz opakowań dla swoich produktów – zapraszamy do kontaktu. Od wielu lat wspieramy firmy, realizując dla nich wymarzone pudełka kartonowe.

Podobne wpisy