pudełka kartonowe

Pudełka kartonowe na model do sklejania

Pudełka nawiązujące swym wzornictwem do konkretnych dziedzin świetnie spisują się w przypadku produktów, które w jakiś sposób muszą się wyróżnić spośród innych, jednocześnie bezpośrednio informując o swej zawartości. Z takiego typu opakowaniami mamy do czynienia w wielu branżach, w tym również, gdy mowa o kolekcjach modelów czołgów do sklejania. Pudełka tematyczne mają za zadanie identyfikować się z produktami znajdującymi się wewnątrz nich.

Pudełko kartonowe na model czołgu

Fani modelów bezpośrednio związanych z militariami szczególną uwagę zwracają na ich opakowania, które swym motywem nawiązują do wojskowości. Jeżeli muszą wybrać jeden z produktów na półce pełnej różnych modeli, z pewnością ich uwagę w pierwszej kolejności przyciągnie pudełko utrzymane w kolorystyce moro, z tematyczną, wyróżniającą się grafiką.

Tak jest w przypadku opakowania na model do sklejania z serii Wrzesień 1939 – Kolekcja Historyczna. Front pudełka to przykuwająca uwagę grafika z czołgiem. Taki właśnie model umieszczono wewnątrz i jest on przeznaczony do samodzielnego złożenia. Na przodzie znalazły się również podstawowe informacje, dzięki którym klient może szybko zorientować się, z jakim konkretnym pojazdem ma do czynienia.

Z tyłu natomiast umieszczono więcej szczegółowych informacji. Znalazły się tam kolorowe przekroje modelu wraz z oznaczeniem poszczególnych barw, ilustracyjna instrukcja złożenia pojazdu oraz krótka wzmianka o czołgu w trzech językach.

pudełka kartonowe
pudełka kartonowe
pudełka kartonowe

Całe pudełka kartonowe zostało utrzymane w przyjemnej kolorystyce – różne odcienie wojskowej zieleni przełamane są przez białe tło na odwrocie opakowania. Dodatkowo wykorzystano tutaj motyw spawów, które są widoczne na pancerzach prawdziwych czołgów. Podkreśla to charakter modelu znajdującego się wewnątrz.

W projekt opakowania wkomponowano nazwę kolekcji, dane kontaktowe, adres strony internetowej, symbole z konkretnymi oznaczeniami oraz informację o łatwości montażu.

Pudełko wyprodukowano z wysokiej klasy papieru przy zachowaniu odpowiedniej jakości wydruku. Opakowanie pełni nie tylko funkcję informacyjną, ale również ochronną. Zabezpiecza znajdujące się wewnątrz elementy modelu przed wypadnięciem oraz zdeformowaniem czy połamaniem, np. podczas transportu.

pudełka kartonowe

Pudełka kartonowe z nawiązaniem do zawartości

Pudełka tematyczne większości osób kojarzą się z pakietami subskrypcyjnymi. Koncepcja ta z powodzeniem wykorzystywana jest również w przypadku serii produktów o takiej samej lub podobnej tematyce.

Opakowania tego typu bezpośrednio nawiązują do swej zawartości. Ich zadaniem jest zaciekawienie potencjalnego klienta oraz przedstawienie podstawowych informacji o tym, co znajduje się wewnątrz.

Wyróżnikiem pudełek tematycznych jest przede wszystkim to, że ich projekt zastosowanymi kolorami lub symbolami bezpośrednio nawiązuje do zawartości. Patrząc na nie, od razu mamy świadomość, co znajdziemy wewnątrz. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że klient, szukając na półce czegoś o konkretnej tematyce, bez problemu szybko znajdzie odpowiedni produkt.

Taki zabieg wykorzystano w przypadku pudełka modelu czołgu do sklejania Wrzesień 1939 – Kolekcja Historyczna. Wzornictwo opakowania przykuwa uwagę wyrazistością kolorów oraz militarnymi akcentami.

pudełka kartonowe
pudełka kartonowe

Podobne wpisy