Pudełka na kosmetyki marki Berani – case study

W dzisiejszych czasach opakowania produktów odgrywają kluczową rolę nie tylko w ich ochronie, ale również w budowaniu wizerunku i przyciąganiu uwagi klientów. Świetnie zdaje sobie z tego sprawę marka Berani, której pudełka na kosmetyki są doskonałym przykładem idealnego połączenia estetyki i funkcjonalności.

Świat Berani to niepowtarzalny styl kosmetyków, których piękno działa na wyobraźnię i pobudza zmysły.”

Te słowa marki idealnie oddają charakter produktów, ale i przygotowanych dla nich opakowań.

Pudełka na kosmetyki Berani

Zapraszamy w inspirującą podróż do tego niezwykłego świata. Opowiemy Ci, jak w cztery tygodnie powstały pudełka na zestaw kosmetyków. Mamy nadzieję, że pozwoli Ci to zrozumieć, dlaczego zasługują one na szczególną uwagę i jak opakowania mogą wpłynąć na postrzeganie Twojej marki.

Innowacyjny design pudełek na kosmetyki

Marka Berani słynie z dbałości o detale, a pudełka na kosmetyki są tego najlepszym dowodem. Trójkątny kształt opakowań zdecydowanie zwraca uwagę. Sprawia, że produkty wyglądają bardzo stylowo i elegancko, a do tego w fantastyczny sposób nawiązują do logotypu marki.

Dominująca czerń opakowań i pudełek na kosmetyki nadaje im tajemniczości i męskiego charakteru, wszak oferta tych produktów skierowana jest do panów. Kolor ten jest często wykorzystywany przez marki luksusowe i zdecydowanie dodaje klasy oraz szyku.

To właśnie z tymi opakowaniami zgłosiła się do nas marka Berani. Widząc nasze różnorodne realizacje w Internecie, zaprosiła nas do współpracy przy projekcie przygotowania pudełka na zestaw kosmetyków. Oczekiwania klienta poznaliśmy podczas spotkania – to kluczowy punkt w naszej pracy, ponieważ dzięki analizie wytycznych jesteśmy w stanie przygotować satysfakcjonującą ofertę.

Pudełka kaszerowane na kosmetyki Berani

Uwielbiamy wyzwania, w których możemy się wykazać wiedzą i doświadczeniem. Takie realizacje dodają nam skrzydeł i wyzwalają niezwykłe pokłady kreatywności. Z przyjemnością i zapałem zabraliśmy się do pracy.

Pudełka na kosmetyki z materiałów najwyższej jakości

Berani stawia na materiały najwyższej jakości, które są zarówno trwałe, jak i ekologiczne. Pudełka wykonane są z tektury, która zapewnia odpowiednią ochronę kosmetyków nawet podczas długiego transportu. Tektura falista, dzięki swojej elastyczności i wytrzymałości, jest idealnym materiałem do produkcji różnego rodzaju opakowań. W tym wypadku zdecydowaliśmy się na bardzo popularną falę E.

Pudełka kaszerowane na kosmetyki Berani

Aby móc w pełni wykorzystać możliwości pudełka na kosmetyki, zastosowaliśmy kaszerowanie. Co to takiego? To technologia, która polega na oklejeniu pudełka bazowego papierem. Proces ten daje możliwość zadrukowania i uszlachetnienia pudełka. Poza tym, opakowanie staje się trwalsze – poprzez dodanie kolejnej warstwy surowca. Dla pudełka na kosmetyki marki Berani wykorzystaliśmy kredę o grubości 170 g, która jest bardzo wdzięcznym materiałem do druku.

Kluczowym elementem tego opakowania jest wkładka, i to właśnie był pierwszy etap projektowania. Zaczęliśmy od zadania, które nie było łatwe. Przygotowanie takiego elementu do trójkątnych opakowań jednostkowych wymagało od nas kreatywności i precyzji. Zaplanowane wycięcia musiały być idealnie dopasowane do kształtu produktów, aby nie tylko zminimalizować ryzyko ich przesuwania się i ewentualnych uszkodzeń, ale również, aby pozwoliły na elegancją prezentację.

Pudełka kaszerowane na kosmetyki Berani

Wyobraźcie sobie, że wkładek było więcej! Dlaczego? Ponieważ klient planował stworzyć kilka zestawów różnych produktów, zaproponowaliśmy wspólny spód kartonika, jedną obwolutę i kilka rodzajów wkładek, co uczyniło naszą ofertę elastyczną i ekonomiczną. Taka optymalizacja była dla klienta dużym ułatwieniem w kompletowaniu zestawów. Wkładka posiada bigi i nacięcia, co pozwala w łatwy sposób ją formować i umieścić w spodzie pudełka.

wkładka opakowania

Aby klient mógł przetestować swoje opakowanie przed produkcją wykonaliśmy prototyp pudełka na kosmetyki. Bardzo polecamy takie rozwiązanie, zwłaszcza dla opakowań wykonywanych na zamówienie. Dzięki modelowi projekt staje się rzeczywistością. Dużo łatwiej wtedy stwierdzić, czy to jest opakowanie Twoich marzeń.

Elegancja i styl dzięki personalizacji pudełka na kosmetyki

Nie tylko kształt zwraca uwagę na opakowania marki Berani. Pudełka wyróżniają się eleganckim i nowoczesnym designem. W takim samym charakterze musieliśmy utrzymać pudełko na zestaw kosmetyków.

Zarówno spód opakowania, jak i wkładka cechuje klasyczna biel, która fantastycznie koreluje z czernią. Takie kontrastowe działanie pozwala w ciekawy sposób wyeksponować ciemne opakowania jednostkowe, które poprzez wybicie się z tła bardzo efektownie się prezentują.

Kaszerowana obwoluta to już pełne nawiązanie do stylu Berani i pojedynczych kartoników. Spójność kolorystyczna jest niezwykle ważna dla każdej marki. Dominująca czerń to symbol marek premium. Sam projekt jest prosty, a jego głównym elementem jest logo i nazwa, umieszczone centralnie na froncie obwoluty. Minimalizm w designie dodaje pudełku klasy i jest coraz częściej stosowanym trendem na rynku opakowań produktowych.

Personalizacja powoduje, że opakowania stają się unikalne i rozpoznawalne. To także doskonały sposób na budowanie relacji z klientami, którzy docenią dbałość o każdy szczegół.

Całość została wykończona folią matową, która nadaje czerni jeszcze większej głębi i powoduje, że pudełko na kosmetyki jest przyjemne w dotyku. Obcowanie z produktem marki Berani to prawdziwa uczta dla zmysłów.

A Ty jak uważasz?

Stylowe opakowania to idealne rozwiązanie zarówno dla dużych firm kosmetycznych jak i małych, lokalnych marek. Zapewniamy, że propozycje z naszej oferty to doskonały wybór dla każdego, kto ceni sobie połączenie elegancji, funkcjonalności i dbałości o środowisko. Wysokiej jakości materiały, innowacyjny design oraz możliwość personalizacji sprawią, że Twoje kosmetyki będą się wyjątkowo prezentować.

Jeśli szukasz producenta opakowań dla swojej marki, zapraszamy do kontaktu.

Podobne wpisy