Pudełka na pizzę – 10 najciekawszych realizacji

Takich propozycji jeszcze nie widziałeś!

Na cienkim czy na grubym? Z pieczarkami czy bez? A może własna kompozycja? Nie ważne – przecież każdy uwielbia pizzę! Czym jednak oprócz smaku może zaskoczyć Cię ten przysmak? Zobacz 10 niezwykłych pomysłów na pudełka na pizzę!

Pudełka na pizzę w formie stolika

Weekend, dobry serial i pizza – czy to nie idealny scenariusz? Niby tak, ale jeśli chcemy się zajadać tym pysznym fastfoodem w łóżku, możemy napotkać pewne trudności. Pudełko znajduje się zbyt nisko, wszędzie się roznoszą okruszki i nie możemy skupić się nad oglądanym filmem. Z pomocą przychodzi jednak to opakowanie, które może przekształcić się w stolik!

pudełka na pizzę
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2018/06/boston-pizza-in-bed.html

Pizza z charakterem

Właśnie to hasło stało się inspiracją, by stworzyć zabawne

, które z pewnością rozśmieszy każdego klienta. Na przedniej części widać zdenerwowanego dostawcę pizzy, który stara się jak najszybciej dostarczyć zamówienie. Obrazuje to jak wymagający jest transport pizzy i przekonuje klientów do przymykania oka, jeśli wystąpi opóźnienie. Na odwrocie zaś znajduje się śmieszny napis: “Jeśli to czytasz, coś poszło nie tak z dostawą”.

pudełko na pizzę
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2018/04/dont-pizza-me-off.html

Pizza dla zabieganych

Najczęściej zamawiamy pizzę dla jej smaku lub po prostu z braku czasu na własnoręczne przyrządzenie posiłku. Specjalnie dla osób, które w wirze swoich obowiązków nie są w stanie sami gotować, stworzono pudełko na pizzę z zabawnie wykrojoną grafiką, ilustrującą zabiegany tryb życia. To symbol jednoczenia się ze wszystkimi głodnymi pracusiami.

pudełka na pizzę
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2017/08/pizza-hut-delivery-hand-crafted-life.html

Niezła projekcja

Nieodłącznym elementem oglądania filmów jest pizza. Jak stworzyć opakowanie tak, by pozostało z klientami na dłużej? Użyć je jako projektor! Jeśli w pobliżu nie mamy telewizora lub profesjonalnego projektora, wystarczy wykonać jeden telefon i już możemy cieszyć się kinem domowym przy pomocy swojej komórki!

pudełko na pizzę
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2015/05/pizza-hut-block-buster-project-box.html


Nietypowe pudełka na pizzę

Pudełka na pizzę mają najczęściej postać kwadratowego kartonu – taki najłatwiej wyprodukować. Jednak, by wyróżnić opakowanie na tle innych, warto posłużyć się nietypowym kształtem, który z pewnością zwróci na siebie uwagę. Co myślisz o takiej propozycji? 

pudełko na pizzę
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2015/09/donna-oliva-pizzeria.html

Pudełka inspirowane piosenkami

Takie hity jak “Sweat dreams”, “Satisfaction”, “Simply the best”, “Devorame”, czy “Y Nos Dieron” zna większość z nas, a w szczególności właściciel jednej z pizzerii. Postanowił on wykorzystać swoją miłość do muzyki i przelać powyższe piosenki na każde pudełko na pizzę. W tej rozśpiewanej restauracji można także znaleźć menu i butelki z piwem ilustrowane właśnie tymi motywami.

pudełko na pizzę
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2017/07/five-years-loving-pizza.html

Czystość przede wszystkim

Ludzie dzielą się na tych, którzy jedzą pizzę rękami i tych, którzy używają sztućców. Nieodzownym problemem tej pierwszej grupy są brudzące się palce podczas posiłku. Jak ułatwić im życie, by nie musieli za każdym razem specjalnie iść do łazienki, by umyć dłonie? To pudełko na pizzę zawiera nie tylko pokrojone ciasto, ale również specjalną “podkładkę”, na której wyciąga się każdy kawałek. To z pewnością bardziej higieniczny sposób.

pudełka na pizzę
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2016/02/paper-dish-mess-free-pizza-concept.html

Pudełka na pizzę w kawałkach

Chcesz zjeść pizzę, ale wiesz, że nie zjesz całej porcji? Chciałbyś wziąć ze sobą do pracy kawałek, ale może się on zgnieść w torbie lub po jakimś czasie stracić świeżość? Nie ma problemu! To rozwiązanie jest idealną odpowiedzią na wymienione wcześniej problemy. Każdy kawałek pizzy jest umieszczony w osobnym opakowaniu, dzięki czemu o wiele prościej można się cieszyć posiłkiem.

pudełko na pizzę
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2015/03/toss-gourmet-pizza-by-slice-student.html

Pizza szefa kuchni

Można powiedzieć, że to pudełko na pizzę jest 2w1. Z jednej strony widzimy fartuch szefa kuchni, natomiast po zjedzeniu pizzy i odwróceniu opakowania na drugą stronę można zauważyć podobiznę jego twarzy. To genialny pomysł, który najlepiej sprawdza się przy zakupie dwóch pudełek!

pudełka na pizzę
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2014/02/pizza-packaging-concept.html

 

Pizza do pizzy

Wydawałoby się, że pudełka na pizzę mrożoną nie wymagają szczególnego designu. Jednak kwestia smaku jest tak samo ważna jak wygląd opakowania. Prezentowana tutaj koncepcja ma na celu dopasowanie się wszystkich pudełek do siebie poprzez kształt oraz żywe kolory. Dodatkowo na każdym z nich składniki, które zostały użyte przy tworzeniu pizzy, są bardzo dobrze wyeksponowane.

pudełka na pizzę
Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2014/02/pizza-packaging-concept.html

Jeśli szukasz równie kreatywnych rozwiązań dla swoich produktów, zapraszamy do kontaktu. Nasz zespół przygotuje dla Ciebie propozycję opakowania od projektu graficznego aż po druk. Jakość naszej pracy możesz ocenić zamawiając próbki naszych realizacji.

Podobne wpisy