|

Pudełka z obwolutą dla marki kosmetyków Yumi

Pudełka z obwolutą to ciekawe rozwiązanie. Bo niby jak połączyć ciekawy design pudełka z jego funkcjonalnością, a zarazem ekologią? Jak dotrzeć do klienta z zupełnie nową koncepcją opakowania i zachwycić go świeżością? 

Zadanie do najprostszych nie należy, jednak pudełka z obwolutą jakie wykonaliśmy, zachwyciły każdego, kto tylko na nie spojrzał. To zupełnie inna koncepcja w branży opakowań. Po co drukować bezpośrednio na kartonie, skoro można stworzyć dodatkowy element w postaci obwoluty? Korzyści takiego rozwiązania przejawiają się nie tylko pod postacią zainteresowania ze strony klientów, ale również ze względu na ochronę środowiska jak i funkcje logistyczne. Zastosowanie pudełka z obwolutą procentuje w szczególności podczas transportu – wtedy możemy użyć grubszego, a zarazem bezpieczniejszego kartonu.

pudełka z obwolutą
pudełka z obwolutą
pudełka z obwolutą
pudełka z obwolutą
pudełka z obwolutą
pudełka z obwolutą

Pudełka z obwolutą wykonane na zamówienie

Znając zalety pudełka z obwolutą, śmiało zaproponowaliśmy taki system opakowań naszemu klientowi, którego produkty sprzedawane wysyłkowo, narażone były na zniszczenia podczas transportu. Marka kosmetyków Yumi, która słynie ze swojego tajnego składnika – głęboko nawilżającego aloesu – na co dzień dba o kondycję skóry swoich konsumentów. Tym razem jednak role się odwróciły i to my zadbaliśmy o ochronę ich produktów.

pudełka z obwolutą
pudełka z obwolutą
pudełka z obwolutą
pudełka z obwolutą
pudełka z obwolutą

Pudełka z obwolutą – od pomysłu po druk i realizację

Na samym początku naszej współpracy, po ustaleniu odpowiednich wymiarów, rozpoczęliśmy prace nad prototypem. Wytrzymały karton jako rdzeń całego pudełka stanowił naszą bazę – w końcu to on stał się najważniejszą częścią, która decydowała o dalszych krokach. Na tym etapie obwolutę zostawiliśmy w stanie “surowym”, w kolorze białym – wysłaliśmy prototyp do klienta i czekaliśmy na pozytywny odzew.

Kiedy byliśmy pewni, że pudełko spełniło swoją rolę, mogliśmy przystąpić do najprzyjemniejszego, czyli do projektowania obwoluty. Marka miała już wypracowany swój design – pastelowe kolory w połączeniu z “aloesowym ludzikiem” od razu wzbudzały pozytywne emocje. Pozostało nam więc wycisnąć z tych kosmetyków jak najwięcej i przelać wszystkie ich zalety na projekt obwoluty. Postawiliśmy na jasnoniebieskie tło, chmury, no i oczywiście aloes w centrum. Jako dodatek posłużył nam napis: “SAY HELLO TO ALOE”, który zachęcał do natychmiastowego unboxingu opakowania.

Nie mogliśmy również zapomnieć o danych kontaktowych, czyli w tym przypadku o adresie strony internetowej, na której klient spragniony nawilżających kosmetyków będzie mógł je nabyć. Link znalazł się na bocznej krawędzi opakowania z obwolutą, wpisując się w jego minimalizm.

pudełka z obwolutą
pudełka z obwolutą
pudełka z obwolutą
pudełka z obwolutą
obwoluty na pudełka
obwoluty na pudełka

No i mamy to! Pasja producenta do tworzenia wartościowych produktów w połączeniu z naszą kreatywnością i profesjonalizmem zaowocowały w 100%. Pudełko z obwolutą będzie cieszyć oko każdego konsumenta, a producent będzie spokojny o swoje produkty podczas transportu.

Podobne wpisy