pudełka z owijką

Pudełka z owijką na jogurt

Pudełka produktowe stanowią jeden z najważniejszych sposobów brandingu każdej marki, która sprzedaje swoje produkty coraz bardziej świadomym i wymagającym klientom. Idealnie dopasowany i spójny branding stanowi klucz do sukcesu każdej marki, dlatego tak ważna jest wizualna otoczka każdego, nawet najdrobniejszego i najbardziej prozaicznego produktu.

Pudełka z owijką – ciekawy trend na branding produktów

Firmy obecnie prześcigają się w tworzeniu kolejnych ciekawych i kolorowych opakowań produktowych, które mają zachęcić klientów do zakupu właśnie tego, a nie innego produktu. Efektem tego jest ogromna ilość bardzo kolorowych pudełek na półce, przez co klient ostatecznie nie wie, który produkt powinien wybrać.

Przyciągnięcie spojrzenia klienta jest bardzo istotne w procesie brandingu, jednak chodzi również o to, aby wybrał on właśnie ten, konkretny produkt i przestał zwracać uwagę na pudełka konkurencji. Aby tak się stało warto odwołać się do ekologicznych idei i trendów, które w ostatnim czasie zawładnęły naszą codziennością. Poszanowanie naszego środowiska naturalnego jest bardzo istotną sprawą, dlatego klienci coraz częściej starają się dokonywać świadomych wyborów i decydują się na te produkty, które są po prostu ekologiczne. Wykonanie prostego w swojej formie, eko pudełka z kartonu zbudowanego jedynie z biodegradowalnych elementów to marketingowy i ekologiczny strzał w dziesiątkę.

pudełka z owijką
pudełka z owijką
pudełka z owijką
pudełka z owijką
pudełka z owijką

Wybór odpowiedniego materiału, który jest przyjazny dla środowiska i łatwo i szybko się rozkłada nie szkodząc mu przy tym to coś, czego klienci chcą i szukają coraz częściej. W przypadku naszej najnowszej realizacji pudełka z owijką na jogurt postawiliśmy właśnie na taki trend, który sprawdził się doskonale. Niewielkich rozmiarów, proste w swojej formie pudełko produktowe w naturalnym kolorze zostało tak zaprojektowane, aby idealnie mieścił się do niego mrożony jogurt. Ponadto wewnątrz pudełko zostało wyposażone w dodatkowy “chwytak”, który idealnie przytrzymuje produkt na miejscu i sprawia, że nie przemieszcza się on w transporcie. Ekologiczne, proste pudełko zostało obleczone kolorową owijką, na której widnieje logo firmy, slogan marketingowy oraz najważniejsze adresy do mediów społecznościowych.

Taka nieskomplikowana, a zarazem bardzo treściwa prezentacja idealnie trafia do klienta i przekazuje mu jedynie najistotniejsze informacje o marce i produkcie. Opakowanie nie jest przeładowane treścią dzięki czemu klient nie jest bombardowany ogromną ilością niepotrzebnych informacji, których w ostatecznych rozrachunku i tak nie zapamięta. Prosty, spójny i niedługi przekaz to gwarancja trafienia do klienta.

Pudełka produktowe z owijką – ich budowa i moc przekazu

Nieduże pudełka produktowe zostały zaprojektowane w taki sposób, aby idealnie mieściły w sobie produkt klienta. Wybór odpowiedniej grubości kartonu był podyktowany również koniecznością utrzymania w miarę stałej temperatury mrożonego jogurtu. W praktyce oznacza to, że jeśli na zewnątrz jest bardzo ciepło to jogurt może zacząć się rozmrażać i topić, a więc pudełko musi w jakimś stopniu zapobiec temu procesowi, a także karton musi być na tyle gruby i wytrzymały, aby zaabsorbować wodę.

Tak kompaktowe pudełko jest noszone w damskiej torebce, plecaku czy torbie, a więc nie może ono oddawać wilgoci na zewnątrz i nie może przeciekać. Wszystkie te aspekty zostały wzięte pod uwagę przy ostatecznym wyborze materiału na pudełko z owijką dla klienta, aby ostatecznie sprzedawany mrożony jogurt mógł być transportowany przez klienta docelowego bez obawy o rozmrażanie produktu.

Dzięki postawieniu na gruby, ekologiczny karton pudełko zyskało także inne, dodatkowe właściwości, takie jak wysoka odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i zagniecenia. Nie trzeba zatem obawiać się o to, że pudełko umieszczone w torebce czy torbie z zakupami zostanie zgniecione. Warto również zwrócić uwagę na łatwe i estetyczne zamykanie, a także odpowiednią prezentację produktu dzięki ściętym ściankom opakowania.

pudełka z owijką
pudełka z owijką
pudełka z owijką
pudełka z owijką
pudełka z owijką
pudełka z owijką

Nowoczesne pudełka z owijką – fantastyczny sposób na wyróżnienie produktu

O ile samo pudełko z owijką jest utrzymane w bardzo prostej formie i naturalnym odcieniu, o tyle już sama owijka została zaprojektowana w taki sposób, aby jednak kolorem wyróżniała się na sklepowej półce. Nasz sztab kreatywnym specjalistów postawił na delikatne, pastelowe odcienie, które kojarzą się z watą cukrową czy pysznymi lodami. Róż, odrobina fioletu w odcieniu liliowym w połączeniu z bielą grafiki i czernią napisu stworzyła bardzo estetyczną, spójną całość i prezentuje się niezwykle ciekawie wzbudzając bardzo pozytywne skojarzenia.

Piękne, delikatne, pastelowe kolory stanowią tutaj znak rozpoznawczy produktu oraz zachęcają do zakupu w sposób nienachalny, a jednocześnie przemawiają do naszego zmysłu wzroku i odwołują się do poczucia estetyki. Czarny napis na rozbielonym tle jest idealnie widoczny dla klienta nawet z dalekiej odległości i świetnie się komponuje z pozostałymi elementami projektu.

Podobne wpisy