teczki ekologiczne

Teczki ekologiczne dla marki Family Fish

Czy firmowe teczki ekologiczne mogą pomóc środowisku?

W dzisiejszych czasach, kiedy troska o środowisko staje się coraz ważniejszą kwestią, firmy z wielu branż podejmują starania, aby wprowadzać ekologiczne rozwiązania w różnych obszarach. Świetnie sobie z tego faktu zdaje sprawę Nord Capital – jedno z czołowych przedsiębiorstw branży przetwórstwa rybnego w Polsce.

Dziś dzielimy się z Wami naszą realizacją teczek ekologicznych dla marki Family Fish, która należy do firmy Nord Capital. Sprawiliśmy, że klasyczna teczka do przechowywania dokumentów nabrała wyjątkowego charakteru.

Zobaczcie, jak powstały ekologiczne teczki firmowe.

teczka ekologiczna

Surowiec – kluczowy element dla teczki ekologicznej

Bardzo ważnym etapem przy podejmowaniu decyzji o wyborze teczki jest kwestia surowca. To od niego zależy, czy teczkę uznamy za ekologiczną.

Marka Family Fish od lat stawia na rozwój nie tylko w kierunku produktów ekologicznych, ale również poprzez specjalne ekorozwiązania w zakresie opakowań.

Wiedzieliśmy, że materiał, jaki zaproponujemy do wykonania teczki, również musi się wpisać w filozofię firmy i być zgodny z wizją marki. Wybraliśmy ekologiczny karton Kraft 300g.

teczka ekologiczna

Czym charakteryzuje się ten surowiec i dlaczego jest ekologiczny?

Karton Kraft charakteryzuje się kilkoma istotnymi cechami, które sprawiają, że często wybierają go osoby i firmy troszczące się o środowisko.

Surowiec ten jest zwykle produkowany z naturalnych włókien celulozowych pochodzących najczęściej z drzew iglastych, które są uprawiane w zrównoważony sposób. Drzewa te są sadzone na nowo, aby zrekompensować te, które ścięto do produkcji papieru. To zapewnia ciągłość procesu regeneracji lasów. Bardzo istotny jest fakt, że Kraft produkowany jest wyłącznie z włókien pierwotnych, które są poddawane specjalnej obróbce. Co ciekawe surowiec ten może również powstać z makulatury.

Być może pomyślisz, że w takim razie materiał jest słabej jakości. Nic bardziej mylnego. Kraft jest bardzo wytrzymały i sztywny, dzięki czemu ma szerokie zastosowanie.

Poza tym karton Kraft jest biodegradowalny, co oznacza, że może ulec naturalnemu rozkładowi w środowisku, a to z kolei zmniejsza obciążenie środowiska naturalnego.

Karton Kraft w pełni nadaje się do recyklingu. Poprzez odpowiednią segregację i przetwarzanie, może zostać ponownie wykorzystany do produkcji nowych wyrobów papierowych. To ogranicza zapotrzebowanie na nowe surowce i zmniejsza ilość odpadów.

Ważny jest też proces produkcji kartonu Kraft, który zazwyczaj charakteryzuje się niższą emisją zanieczyszczeń w porównaniu z produkcją niektórych innych rodzajów papieru.

Jak więc widzisz, ekologicznych zalet ma bez liku.

teczka ekologiczna

Rola teczki ekologicznej

Ekorozwiązania stają się nie tylko trendem, lecz również nieodłącznym elementem odpowiedzialnego prowadzenia biznesu. W tym kontekście, ekologiczna teczka firmowa jest symbolem zaangażowania w ochronę środowiska i podejścia proekologicznego w działalności biurowej.

Teczki dla marki Family Fish zostały wykonane w bardzo popularnym formacie A4. Dzięki temu mogą być wykorzystywane na wiele różnych sposobów w codziennej pracy. Począwszy od przechowywania dokumentów i raportów, poprzez prezentację ofert handlowych podczas spotkań biznesowych czy konferencji, aż po przekazywanie materiałów promocyjnych klientom na targach czy wydarzeniach branżowych.

Warto podkreślić, że klienci coraz częściej zwracają uwagę na działania firm w zakresie ochrony środowiska. Posiadanie ekologicznych materiałów marketingowych, takich jak teczki firmowe, może przyczynić się do budowania pozytywnego wizerunku marki oraz zwiększenia lojalności klientów.

Ekologiczna teczka marki Family Fish ma dwie wewnętrzne zakładki, które zabezpieczają dokumenty przed wypadnięciem.

Zaplanowaliśmy również miejsce na wizytówkę, która jest niezbędnym elementem w biznesie. Na jednej z zakładek pojawiły się subtelne nacięcia, które pozwalają na wsunięcie wizytówki.

teczka ekologiczna

Wszystkie te etapy zamknęliśmy w jednym procesie produkcyjnym. Wycięcie formatu teczki, bigowanie i nacięcia na wizytówkę powstały podczas sztancowania.

Teczki ekologiczne a design

Zastanawiasz się, czy taka „szara” teczka nie jest nudna? Oczywiście, że nie! Karton Kraft jest bardzo wdzięcznym materiałem do zadruku, a personalizacja jest niezmiernie ważnym elementem.

Projekt powinien się wpisywać w ekologiczny charakter teczki. To nie tylko świetny sposób na wyróżnienie się wśród konkurencji, ale także okazja do wyrażenia unikalności marki.

Przede wszystkim nie można zapomnieć o kluczowych symbolach firmy – logo, kolorach i motywach graficznych, które ułatwią identyfikację wizualną.

Te wszystkie elementy znalazły się oczywiście w projekcie teczki ekologicznej marki Family Fish. Na froncie okładki, centralne miejsce zajmuje logo i hasło przewodnie, a rysunek koła sterowego nawiązuje do morza i branży. Informacja o mediach społecznościowych pokazuje nowoczesne podejście w działaniach firmy. Tylna część okładki została przeznaczona na dane kontaktowe.

teczka ekologiczna

Spójność kolorystyczną wszystkich elementów uzyskaliśmy dzięki drukowi offsetowemu, który jest bardzo popularną techniką druku. Offset to proces, w którym obraz jest przenoszony z formy drukowej na cylinder, a stamtąd na właściwe podłoże drukowe.

Teczki ekologiczne wysłaliśmy do naszego klienta na płasko – do samodzielnego złożenia.

teczka ekologiczna

Zastanawiasz się nad teczką ekologiczną dla swojej marki?

Poznaj korzyści, jakie przyniesie Ci decyzja o wprowadzeniu teczek ekologicznych dla Twojej marki.

Pamiętaj, że firmy, które decydują się na tego rodzaju rozwiązania, pokazują swoje zaangażowanie w ochronę środowiska, a takie inicjatywy jak wprowadzenie teczek ekologicznych to krok, który wyznacza standardy dla przyszłości.

Jeśli masz wątpliwości, zapraszamy do kontaktu. Podpowiemy, jakie rozwiązania będą najlepsze dla Twojej marki.

Podobne wpisy