Strona używa plików cookies, dzięki którym może działać lepiej. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.

Tel: 22 635 64 76 | E-mail: kontakt@zpapieru.pl


drukarnia warszawa


Pokaż się z jak najlepszej strony


Oferujemy pełną i kompleksową ofertę nadruku metodą offsetową i sitodruku. Wykonujemy nadruki na produktach własnych i materiałach powierzonych. Za każdym razem doradzamy i pomagamy wybrać najlepsze rozwiązanie.



Bezpłatny projekt nadruku

Chcesz zamówić koperty z nadrukiem, ale nie masz gotowego pliku z logiem i informacjami o firmie? A może szukasz toreb papierowych lub teczek na dokumenty z własnym nadrukiem, ale nie wiesz jak przygotować materiały dla drukarni. Nasz zespół DTP wykona dla Ciebie projekt nadruku z nadesłanych materiałów całkowicie za darmo.

KROK 1 - Wysyłka materiałów
Prosimy o przesłanie materiałów z jakich ma być wykonany projekt nadruku: logo firmowe plus informacje jakie mają być wydrukowane. Jeżeli w pliku ma pojawić się coś jeszcze proszę to opisać. Natomiast gdy projekt jest już gotowy, prosimy o przesłanie go do weryfikacji. W przypadku nadruku 2 kolorami, powinno się je zdefiniować według wzornika Pantone Uncoated.

KROK 2 - Autoryzacja
Projekt nadruku wysyłamy do akceptacji. Aby sprawdzić odstępy między elementami i rozmiar nadruku najlepiej wydrukować plik na zwykłej kartce w skali 1:1. Następnie na podstawie wersji roboczej pliku dokonujemy kolejnych ustaleń.

KROK 3 - Realizacja druku
Po akceptacji pliku realizujemy zlecenie. Nasz Klient poza zamówionymi produktami otrzymuje profesjonalnie przygotowany plik do druku. Mając taki plik można wykonać kolejne zlecenia w dowolnej drukarni.



drukarnia warszawa
drukarnia warszawa
drukarnia warszawa
drukarnia warszawa
drukarnia warszawa
drukarnia warszawa


Jak samodzielnie przygotować plik do druku?

Jeśli grafika kończy się równo z krawędzią cięcia (strony) należy dodać minimum 3 mm spadu - czyli rozciągnąć zdjęcie o 3 mm za krawędź. W wypadku pozostawienia zdjęcia równo z krawędzią cięcia na gotowym produkcie mogą występować niezadrukowane fragmenty. Zaleca się również dodanie znaczników cięcia.

Projekt, czyli wszystkie zdjęcia i grafiki, powinien być przygotowany w trybie CMYK dla druku offsetowego lub Pantone dla sitodruku (1,2 kolory, niski nakład). Nie powinno stosować się kolorów RGB (w przypadku dostarczenia pracy zawierającej kolory RGB, końcowy wydruk może być niezgodny z oczekiwaniami klienta).

Natomiast jeżeli praca będzie drukowana z użyciem kolorów Pantone, odpowiednie obiekty powinny być zdefiniowane jako kolory Pantone.

Rozdzielczość zdjęć powinna wynosić minimum 300 dpi. Rozdzielczość niższa niż 300 dpi obniża jakość drukowanych obiektów. Natomiast optymalna rozdzielczość w projektach w formacie bitmapy TIF to 600 dpi.

Wszystkie teksty znajdujące się w projekcie należy zamienić na krzywe - bez tego projekt może zmienić wygląd, a pismo nabrać nowy kształt.

Istotne elementy projektu jak logo lub znaczący tekst, najlepiej umieścić w bezpiecznym obszarze ok. 3mm od linii cięcia - w przeciwnym wypadku napisy lub logo mogą zostać przycięte.

Jeżeli plików jest więcej najlepiej umieścić je w jednym katalogu i spakować go programem ZIP.

Projekt powinien zawierać znaczniki cięcia, punktory i kostkę drukarską.


Jak przygotować PDF?

- Czcionki zamienione na krzywe
- Zdjęcia zapisane w skali 1:1
- Tryb kolorów CMYK - dla druku offsetowego
- Tryb kolorów Pantone - dla druku techniką sita
- Rozdzielczość zdjęć min. 300 dpi
- Rozdzielczość wektorów min. 2400 dpi
- Projekt wyśrodkowany na stronie
- Spady min. 5 mm - tj. wolny obszar poza projektem
- Obiekty graficzne powinny wychodzić poza linie cięcia min. 3 mm
- Znaczniki cięcia, pasery i punktory umieszczone poza obszarem zadruku
- Ważne teksty powinny być odsunięte od linii cięcia min. 3 mm

Nie ponosimy odpowiedzialności za nieprawidłowe przygotowanie plików do druku.
Pliki drukowane są w postaci, w jakiej zostały dostarczone do druku.


Najczęściej zadawane pytania


Jak sprawdzić czy plik jest rozbarwiony?

Do sprawdzenia pliku, czy posiada jeden czy kilka kolorów, wystarczy otworzyć dokument w programie Adobe Acrobat Professional. Następnie w zakładce "Narzędzia zaawansowane" wybrać opcję "Podgląd wyjściowy". W oknie dialogowym pojawi się lista wszystkich używanych kolorów w pliku. Dodatkowo najeżdżając kursorem na dowolny element lub czcionkę można sprawdzić jakie są kolory składowe
i w jakich procentach.

Która technika druku jest korzystniejsza, sita czy offsetowa?

Wybór techniki druku jest ściśle związany z nakładem i rodzajem opakowania, które chcemy zadrukować. Nadruk offsetowy jest opłacalny przy nakładach minimum 1000 sztuk. Można wykonywać go na produktach gotowych np. kopertach. Do tego w druku offsetowym można uzyskać każdą barwę z palety kolorów CMYK. Z kolei matoda sitodruku jest idealna do druku niskich nakładów. Ta metoda korzysta z farb pokrywających (Pantone) i najczęściej stosowana jest do nadruku jednym lub dwoma kolorami.

Jak zamienić plik rozbarwiony na plik z kolorami Pantone?

Można tego dokonać jedynie w programie (np. Adone Illustrator, Adobe InDesigne) podczas montażu pliku. Do tego zmiany koloru można dokonać jedynie w przypadku grafiki wektorowej lub czcionki. W otwartym oknie programu po prawej stronie znajduje sie paleta kolorów. Podczas tworzenia pliku należy zaznaczyć wszystkie elementy i wybrać dla nich "Próbkę" określonego koloru lub jeżeli w pliku ma być użyty jeden ze składowych kolorów CMYK ustawić go na 100 proc. a resztę na 0 proc. Przy eksporcie dokumentu do pliku PDF kolor zostanie zapisany jako ustalona "Próbka" lub wskazany Pantone.










Zadzwoń lub napisz aby otrzymać wycenę



Służymy pomocą i wsparciem, więc śmiało wyślij do nas zapytanie. Jesteśmy do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu pod mailem, telefonem i na czacie online.



Tel: 22 635 64 76
kontakt@zpapieru.pl