jak rozwinąć własną kreatywność

Jak rozwinąć własną kreatywność? Poznaj 10 skutecznych sposobów


Kreatywność to umiejętność szybkiego i pomysłowego rozwiązywania problemów. Przydaje się nie tylko w zawodach twórczych, ale także w biznesie.

Kreatywność sprawia, że codzienne życie nabiera barw, i umożliwia pełne wykorzystanie wrodzonego potencjału. Jak być bardziej twórczym i nie bać się nietypowych wyzwań?

Oto 10 sprawdzonych sposobów na pobudzenie swojej kreatywności.


jak rozwinąć własną kreatywność

Zacznij prowadzić dziennik

Najlepsze pomysły przychodzą do Ciebie w nieoczekiwanych momentach – podczas spaceru, oglądania filmu albo w czasie kąpieli? Zawsze miej przy sobie notatnik, w którym będziesz mógł zapisać cenne myśli i refleksje. Notuj wszystko, co przyjdzie Ci do głowy: sytuacje, uczucia, emocje, sny. Pamiętaj, że smartfon nigdy nie zastąpi Ci zeszytu. Nic takie nie pobudza kreatywności jak robienie odręcznych notatek, szkicowanie, kreślenie. Pisząc, daj upust swojej pomysłowości i nie przejmuj się innymi – w ten sposób odkryjesz w sobie prawdziwy twórczy potencjał.

Stwórz wokół siebie kreatywną przestrzeń

Przestrzeń, w której przebywamy, ma na nas ogromny wpływ. Jeśli mieszkasz w nudnych, nieestetycznych wnętrzach, nic dziwnego, że nie możesz wskrzesić w sobie twórczej iskry. Spraw, żeby Twoje mieszkanie tętniło życiem i było oryginalne – czasami wystarczy kilka nowych dodatków, żeby pokój całkowicie zmienił charakter. Urządzając pomieszczenia, zaufaj swojej intuicji i wybierz dodatki, które Ci się podobają. Poszukaj w internecie sposobów na wykonanie modnych gadżetów metodą DIY. Być może rękodzieło to Twój ukryty talent, a Ty nic o tym nie wiesz?

Zobacz również: Opakowania reklamowe - poznaj 10 niesamowitych inspiracji

jak rozwinąć własną kreatywność

Naucz się czegoś nowego

Skuteczny sposób na kreatywność? Nowe wyzwania! Jeżeli chcesz się przekonać o swoich wielkich możliwościach, postaraj się stawiać sobie nowe zadania i cele. Zrób coś, z czym nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia: zapisz się na kurs hiszpańskiego, kup ubranie w nietypowym kolorze, poproś babcię, żeby nauczyła cię szydełkować albo spełń swoje marzenie o skoku na bungee.

Wyjdź do ludzi

Potrzebujesz bodźca do działania? Nie bój się poznawać nowych ludzi. Każda znajomość wnosi w Twoje życie nową energię. Rozmawiając, ucząc się od siebie, odkrywając nawzajem swoje hobby, rozwijacie się i stajecie się bardziej pomysłowi. By wyzwolić kreatywność, powinieneś być otwarty i nie zamykać się na nowe znajomości. Nie bój się poznawać osób, które na pierwszy rzut oka nie mają z Tobą nic wspólnego – to od nich nauczysz się otwartości, tolerancji i innego spojrzenia na świat!

Otwórz się na sztukę

Sprawdzoną metodą na kreatywność jest inspiracja. Potrzebujesz nowych pomysłów? Obcuj ze sztuką we wszystkich jej przejawach. Odwiedzaj galerie sztuki, teatry, muzea. Śledź repertuar kinowy i zapisz się na zajęcia plastyczne. Będziesz zaskoczony mocą sztuki – wystawy i instalacje sprawią, że inaczej spojrzysz na świat i będziesz mieć głowę pełną pomysłów.
Podróżuj, nawet po okolicy

Podróże nie tylko kształcą, ale i wyzwalają kreatywność. Nowe miejsca oddziałują na wszystkie zmysły i niesamowicie pobudzają. Zamiast kolejnych wakacji nad Bałtykiem wybierz podróż w zupełnie innym kierunku. Nie musisz od razu kupować biletów do Nowego Jorku – czasami nieznane czai się tuż za rogiem. Każdą wolną chwilę wykorzystuj na odkrywanie nowych miejsc – także tych w najbliższej okolicy.

Zaprzyjaźnij się z literaturą

Jeśli chcesz być kreatywny, nie unikaj książek. Lektura pobudza wyobraźnię, a w ten sposób oddziałuje na Twój twórczy potencjał. Sprawia, że w Twojej głowie pojawiają się warte opowiedzenia historie. Dzięki książkom będziesz bardziej otwarty i kreatywny. Czasami fragment wiersza wystarczy, by obudzić ukrytą pomysłowość!

Zobacz również: Pudełka reklamowe T-Mobile na ładowarkę do auta

jak rozwinąć własną kreatywność

Postaw na ruch

W zdrowym ciele zdrowy duch – w tym powiedzeniu jest wiele prawdy. Dbając o umysł, nie zapomnij o dobrej kondycji. Jeśli Twoje ciało będzie zdrowe i silne, Twój mózg będzie pracował na lepszych obrotach. Codziennie zafunduj sobie dawkę ruchu – gimnastykuj się, spaceruj, zacznij biegać. Pamiętaj też o zdrowym odżywianiu.

Zaufaj sobie

Pewność siebie to skuteczny sposób na kreatywność. Jeśli zaufasz sobie, będziesz nie tylko bardziej pomysłowy – zyskasz odwagę, by realizować swoje plany i próbować nowych rzeczy. Przebojowość pomoże Ci sprostać nowym wyzwaniom i sprawi, że nie będziesz bał się wykorzystać swojego twórczego potencjału.

Odkryj swoje wewnętrzne dziecko

Jako dzieci wszyscy jesteśmy pełni pomysłów i twórczej energii. Postaraj się przypomnieć sobie, jak to było mieć 5 czy 6 lat. Malując, pisząc czy śpiewając, poczuj się jak dziecko. Zapomnij o ograniczeniach i wstydzie – bądź naprawdę sobą.

Zobacz również: Pudełka reklamowe dla marki Netia

jak rozwinąć własną kreatywność

Twoja kreatywność sprawia, że to co robisz jest wyjątkowe, fajne i po prostu lepsze. Sprawia, że codzienne życie nabiera barw, i umożliwia pełne wykorzystanie wrodzonego potencjału.

Kreatywność jest esencją i podstawą funkcjonowania naszej firmy. Projektujemy, wymyślamy, tworzymy i produkujemy.

Dlatego nie ograniczaj się do gotowych wzorców. Dołącz do najlepszych i zacznij wytyczać nowe trendy. Wspólnie możemy stworzyć coś wyjątkowego!
Zobacz również:
Pobudź swoją kreatywność i stwórz wyjątkowe materiały reklamowe według własnego pomysłu.

Wyślij zapytanie

Stwórz coś wyjątkowego

Materiały reklamowe według Twojego pomysłu

Wyślij zapytanie