opakowanie na kawę

10 najbardziej aromatycznych opakowań na kawę


Smak kawy rozpieszcza podniebienia wielu z nas o poranku, w trakcie dnia, a czasami nawet wieczorem. Już sam jej zapach potrafi postawić na nogi! Jakie jest więc najlepsze opakowanie na kawę, które zachęci, by sięgnąć po małą czarną?


Kawa jak ze snów

Nasza pierwsza propozycja opakowania na kawę zrodziła się z braku pomysłu na jego kolor. Jak to możliwe, że brak pomysłu staje się inspiracją? Autor tego projektu zainspirował się wschodami oraz zachodami słońca, które towarzyszyły mu podczas delektowania się filiżanką kawy.

Gdy słońce dopiero się pojawia lub znika za horyzontem, towarzyszą mu niezliczone kolory, które tworzą się na niebie. To opakowanie na kawę odzwierciedla tysiące kolorów, które podążają za słońcem.

opakowanie na kawę

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2018/06/binh-minh-coffee.html


Kawa w środku i na zewnątrz

Kolejna propozycja to opakowanie stworzone na kształt ziaren kawy! Wbrew pozorom produkcja takiego rozwiązania nie jest problematyczna i wykorzystuje jedynie tekturę falistą. Ale uwaga, uwaga – to nie wszystko. Nie dość, że opakowanie podlega recyklingowi, to jego nadruk jest stworzony za pomocą pigmentu ze zużytych fusów po kawie!

opakowanie na kawę

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2018/04/they-do-care-umber-roastery-coffee-beans.htmlopakowania

Poznaj producenta Twojej kawy

Główną częścią projektu jest dialog z klientem, a w tym opakowaniu został on bardzo sprytnie nawiązany. Każda paczka kawy przedstawia malowniczy portret człowieka, który wyhodował Twoją kawę własnymi rękami. To niezwykle inspirujące!

opakowanie na kawę

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2015/12/biji-coffee-company.html


Ziarnko do ziarnka i…

To z pewnością wyjątkowe opakowanie i w dodatku występuję tylko w edycji limitowanej. Kto nie chciałby napić się małej czarnej wprost z ziarna kawowca? Taki design potrafi przemówić do klienta, że ta kawa jest naprawdę aromatyczna, jeszcze zanim ktoś ją zaparzy – a to jest właśnie podstawowym zadaniem opakowania.

opakowanie na kawę

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2013/08/bookcafe-blend-ground-coffee.html


Humorzaste opakowanie

Znasz to uczucie, gdy sam zapach kawy pobudza Cię do działania? Źrenice same się rozszerzają i w końcu możesz przejrzeć na oczy? I dokładnie tą właściwość kawy, ukazuje to opakowanie.

W momencie, gdy odkręcasz pokrywkę, w literach „O” w słowie „MOOD” (ang. humor), pojawiają się oczy! Tym sposobem pobudzające właściwości kawy zostały przeniesione już na proces otwierania opakowania.

opakowanie na kawę

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2018/02/mood-coffee.html


Kawa z przeszłością

W logo oraz na opakowaniu tej kawy, motywem przewodnim jest proces produkcji oraz klucz i zamek do drzwi. Co takiego mogą oznaczać te symbole na opakowaniu kawy? Otóż są tam nie bez powodu. Ukazują pracę więźniów, którzy w ramach resocjalizacji, uwalniają swój niewykorzystany potencjał podczas produkcji kawy.

opakowanie na kawę

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2017/12/redemption-roasters.html


Kawa prosto z plantacji

Marka, dla której zostało zaprojektowane to opakowanie współpracuje z uprawami sezonowymi i zbiera ziarna bezpośrednio od małych producentów, aby zapewnić ponadprzeciętną jakość. Motywy naturalne zostały więc umieszczone na tekturowej tubie, która wyróżnia się swoim ciekawym kształtem.

opakowanie na kawę

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2017/12/lumiere-coffee-experience.html


Kawa z mlekiem

Z kawą zazwyczaj kojarzy nam się foliowa torebka lub słoik, czy puszka. W tym projekcie postawiono przede wszystkim na recykling i opakowanie wykonano w 100% z tektury. Dodatkowo przypomina ono karton mleka, przez co zachęca do sięgnięcia po filiżankę małej czarnej.

opakowanie na kawę

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2016/10/cold-brew-coffee.html


Szczegół tkwi w prostocie

Do klasycznej kawy o mocnym aromacie, wcale nie potrzeba wyszukanego designu, pełnego kolorów. To prostota połączona z nowoczesnością może w tym wypadku okazać się najlepszym wyborem. To opakowanie z wykorzystaniem czerni i bieli potrafi pokazać, że w środku znajduje się wyjątkowa kawa, która nie potrzebuje krzykliwego designu.

opakowanie na kawę

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2018/06/coffee-talk.html


Kawa z pazurem

Na pierwszy rzut oka to opakowanie przypominać może metalowy kanister na jakąś niebezpieczną substancję. No, jeśli kawę można nazwa niebezpieczną, to wszystko się zgadza! Otóż to opakowanie zawiera w sobie całe ziarna kawowca, które o poranku mogą okazać się prawdziwą bombą energetyczną!

opakowanie na kawę

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2016/07/sensory-artisan-art-of-sense-coffee.html
Zobacz również:
Potrzebujesz opakowania na swoje produkty?

Wyślij zapytanie

Stwórz coś wyjątkowego

Pudełka według Twojego pomysłu

Wyślij zapytanie