|

Fasonowe pudełko prezentowe z wkładką dla marki moviGO

case study

Chcemy Wam opowiedzieć historię ciekawej realizacji dla marki moviGO MEN BALANCE. Droga do efektu finalnego była pełna inspiracji i kreatywnych pomysłów, chociaż nie obyło się bez poprawek. Ale to właśnie dzięki nim uzyskaliśmy perfekcyjne pudełko prezentowe z wkładką na zestaw kosmetyków.

Szukasz inspiracji dla własnego opakowania? Chcesz poznać szczegóły realizacji?

Zapraszamy do lektury.

fasonowe pudełko prezentowe

Jak to się zaczęło?

Pewnego razu zgłosił się do nas producent polskich kosmetyków dla mężczyzn. Nasza współpraca rozpoczęła się od rozmów i przesłanych przez klienta produktów, dla których mieliśmy stworzyć opakowanie.

Jednym z pierwszych kroków jest zawsze poznanie marki i oczekiwań klienta. Okazało się, że to wyjątkowe kosmetyki stworzone z naturalnych składników. Wysoka jakość produktu musi iść w parze z prestiżowym opakowaniem. Na takim właśnie efekcie zależało klientowi.

Misją marki moviGO jest dążenie do równowagi w każdym aspekcie dotyczącym produktów. Już wtedy zrozumieliśmy, że pudełko musi się idealnie komponować z kosmetykami. Uwielbiamy realizacje, w których możemy się wykazać pomysłowością popartą naszą wiedzą i doświadczeniem. Z entuzjazmem zabraliśmy się do pracy.

Prototyp pudełka prezentowego z wkładką

Konstrukcja

Aby wykonać model pudełka należy wybrać dla niego konstrukcję. W tym wypadku wybór był oczywisty. Wiedzieliśmy, że potrzebujemy eleganckiego opakowania o charakterze prezentowym dopasowanego wielkością do produktu, dlatego zaproponowaliśmy model FEFCO 0427, czyli pudełko fasonowe.

Zapewne znasz dobrze takie opakowania. Ten rodzaj kartonika daje ogromne możliwości projektowe. Jest wykonany z wykrojnika, co pozwoliło nam perfekcyjnie dostosować jego wymiar do zawartości – czyli 3 różnych rodzajów produktów.

Pudełka fasonowe mają wiele zalet – począwszy od odpowiedniego zabezpieczenia produktu, poprzez łatwość składania, kończąc na ciekawym efekcie wizualnym. Jeśli szukasz idealnego opakowania dla swojego produktu, szczerze polecamy pudełko fasonowe.

pudełko fasonowe

Surowiec

Kolejnym krokiem był wybór surowca.

Najbardziej popularnym materiałem dla opakowań w branży e-commerce jest tektura falista. Dla naszego klienta wybraliśmy brązową mikrofalę, czyli falę E. Jest to tektura o średniej grubości od 1 do 2 mm. Materiał ten charakteryzuje się elastycznością i lekkością, ale jednocześnie jest wytrzymały, dlatego świetnie się sprawdza przy pudełkach produktowych.

Wkładka

Bardzo ważnym elementem była tu wkładka, która miała estetycznie wypełnić pudełko prezentowe i jednocześnie pełnić funkcję stabilizatora dla produktów.

To było wyzwanie… Żel pod prysznic w tubie, krem do twarzy w opakowaniu z aplikatorem oraz antyperspirant w kulce – czyli różnorodność form podania oraz wielkości. Nie raz już mieliśmy do czynienia z takimi realizacjami, dlatego wiedzieliśmy, jak działać. Wielkość wkładki idealnie dopasowaliśmy do wnętrza opakowania i dodaliśmy odpowiednie nacięcia, w których można umieścić produkty.

pudełko z wkładką

Przygotowaliśmy dla klienta model opakowania oraz wkładki. Wysłaliśmy i niecierpliwie czekaliśmy na reakcję.

Dążenie do perfekcji i pełnej satysfakcji klienta wymaga od nas pełnego zaangażowania. Nasz pomysł był dobry, ale w oczach klienta nie był jeszcze idealny. Z należytą starannością dopracowywaliśmy wszystkie szczegóły, aby pudełko prezentowe z wkładką stało się doskonałością.

W naszej branży, przy zaawansowanych technologicznie opakowaniach, takie sytuacje są standardem. Wysyłamy do klientów modele pudełek czy też próbki innych realizacji, aby mogli wybrać to, co spełni ich marzenie.

Kiedy prototyp pudełka został zaakceptowany, przystąpiliśmy do kolejnych etapów.

Wisienka na torcie, czyli projekt i uszlachetnienie pudełka prezentowego z wkładką

„Jesteśmy doświadczonymi i ugruntowanymi mężczyznami, którzy zrozumieli, jak wielką rolę w naszym życiu gra równowaga i z jak wielu elementów się składa.”

Tak o sobie mówią pomysłodawcy marki moviGO.

Z powodzeniem można te słowa odnieść również do pudełka, które realizowaliśmy dla naszego klienta. Tu także musieliśmy osiągnąć harmonię pomiędzy produktem a opakowaniem. Filozofia marki jest jak obietnica, którą należy spełnić. I dotyczy to każdego aspektu w biznesie.

Aby wznieść zwykłe tekturowe pudełko na wyższy poziom, zaproponowaliśmy klientowi technikę kaszerowania, czyli oklejenia opakowania cieńszym surowcem, który idealnie się nadaje do zadruku i zastosowania uszlachetnień. Taki laminat ma wiele zalet. Nie tylko efektownie wygląda, ale dodatkowo wzmacnia konstrukcję. Pudełko prezentowe z wkładką marki moviGo jest kaszerowane dwustronnie, co pozwala również na zadruk wewnętrzy. Wykorzystaliśmy do tego papier kredowy 170g.

pudełko kaszerowane

Personalizacja pudełka prezentowego z wkładką

Design pudełka idealnie się wpisuje w kolorystykę opakowań i marki. Spójność jest bardzo ważnym elementem w budowaniu wizerunku. Identyfikacja wizualna ma niezwykłą siłę i moc w przekazie. Zadruk uzyskaliśmy na bazie czterech podstawowych kolorów CMYK. Dominujący jest tu jeden z odcieni koloru niebieskiego, który zgodnie z psychologią kolorów, kojarzony jest harmonią, czystością i wodą. Idealny wybór!

Minimalistyczny projekt pudełka, zgodny z najnowszymi trendami, podkreśla rangę premium. Na froncie opakowania znajduje się tylko logo marki, które zostało powielone również na boku pudełka. Szyku dodaje hotstamping. Wtłoczona na gorąco srebrna folia, która jest wykorzystana przy logo, sprawia, że całość wygląda niezwykle elegancko.

Otwieranie takiego opakowania jest jak odkrywanie tajemnicy. Logo na pudełku jest zwiastunem tego, co kryje się w środku. Dopiero tam pojawia się krótka komunikacja i przekaz skierowany do klienta. Było to możliwe dzięki zadrukowi wewnętrznemu. Jest to kilka słów napisanych do odbiorcy przez założyciela marki. Przykład godny naśladowania. Taki rodzaj personalizacji pozwala odbiorcy poczuć się wyjątkowo.

fasonowe pudełko prezentowe z wkładką

Nadrukowany jest również kod QR. To coraz częściej wykorzystywane działanie. Zamiast umieszczania mnóstwa informacji, pojawia się estetyczny symbol, który po zeskanowaniu przenosi odbiorcę w konkretne miejsce w sieci. Co tam można znaleźć? To już zależy od zleceniodawcy. Najczęściej miejscem docelowym jest strona internetowa. Ten trend na pewno na długo zagości w projektowaniu opakowań.

Fantastycznie przy tym projekcie sprawdził się efekt matu na opakowaniu, który uzyskaliśmy dzięki folii. Zapobiega to odbijaniu się światła, a sama struktura na pudełku jest bardzo przyjemna w dotyku. Taki sam zbieg wykorzystaliśmy również wewnątrz kartonika.

Oczywiście zadrukowana jest również wkładka, która jest kontynuacją designu. I to właśnie jest idealne dopełnienie projektu i opakowania.

fasonowe pudełko prezentowe z wkładką

Któż nie chciałby otrzymać zestawu kosmetyków w tak dopracowanym pudełku prezentowym?

A jakie opakowanie możemy zaprojektować dla Ciebie?

Jeżeli szukasz opakowania dla swoich produktów, napisz do nas!

Podobne wpisy