jakie pudełka wybrać

Jakie pudełka kartonowe wybrać?

Odpowiednie pudełka kartonowe idealnie dopasowane do oferowanych produktów to obecnie must-have każdego przedsiębiorcy. Bez względu na to, czy prowadzisz sklep internetowy czy stacjonarny powinieneś zaopatrzyć się w opakowania kartonowe, które będą pełnić wiele różnych funkcji. Czy zatem kierować się przy wyborze pudełek papierowych?

Najważniejsze cechy pudełek tekturowych

Pierwszą i najważniejszą cechą kartonów papierowych jest przede wszystkim ochrona produktu znajdującego się wewnątrz pudełka. Istotne jest, aby, opakowania były wykonane z wysokiej jakości materiału, by móc odpowiednio zabezpieczyć artykuł w czasie transportu do klienta. Gruba i mocna tektura świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku kartoników ozdobnych dedykowanych kosmetykom, jak również produktom dla dzieci, odzieży czy innym artykułom.

Kartony opakowania tekturowe muszą być na tyle wytrzymałe, aby zamortyzować ewentualne upadki, zagniecenia, a nawet zamoczenia. Dzięki wyborze wysokiej jakości tektury możemy mieć pewność, że naszym produktom na pewno nic się nie stanie i dotrą w nienaruszonym stanie do końcowego odbiorcy.

Podczas wyboru odpowiednich dla siebie pudełek kartonowych zwróćmy również uwagę na to, czy są one przyjazne środowisku. Opakowania ozdobne powinny być wykonane z materiałów w pełni biodegradowalnych, dzięki czemu są one ekologiczne i nie zagrażają naszemu ekosystemowi.

jak wybrać pudełka kartonowe

Jakie pudełka kartonowe wybrać?

Ekologiczne pudełka papierowe to najnowszy i wciąż przybierający na sile trend, który bardzo szybko się rozwija – warto wziąć go pod uwagę podczas wyboru opakowań dla swoich produktów. Wielu klientów docenia takie gesty i wiedząc, że dana firma dba o nasze środowisko naturalne chętniej dokonuje w niej zakupów, a także wraca po kolejne artykuły.

Pudełka kartonowe klasy premium

Ostatnim punktem na liście istotnych cech kartonów papierowych jest oczywiście ich styl oraz estetyka danego opakowania. Nie chodzi o to, aby produkt zapakować w pudełka kartonowe szare – one powinny przyciągać oko klienta już od pierwszego momentu a tym samym wspomagać sprzedaż danego produktu.

Jeśli oferujemy klientowi artykuł klasy premium, wówczas powinniśmy wybrać stylowe i klasyczne w swoim wyglądzie opakowania kartonowe. Te z pewnością podkreślą niepowtarzalność danego produktu oraz uwydatnią jego wyjątkowość. Jeśli z kolei w naszej ofercie znajduje się produkt innowacyjny, skierowany do młodych ludzi spragnionych nieszablonowego podejścia do tematu, wówczas świetnym wyborem będą kolorowe, rzucające się w oczy kartony papierowe.

Projekt takiego opakowania powinien idealnie współgrać z samym produktem oraz jego przeznaczeniem. Można się również pokusić o zlecenie wykonania takiego kartonu tekturowego w jakimś ciekawym kształcie. Wówczas mamy pewność, że klient z pewnością nie przejdzie obojętnie obok oferowanego przez nas artykułu.

Jaki fason pudełek papierowych wybrać?

Obecnie na rynku wybór jest tak duży i opakowania pudełka są tak różnorodne, że czasami nie wiadomo który wybór będzie najtrafniejszy. Może ciekawą opcją będą pudełka fasonowe lub kaszerowane? A może lepiej zdecydować się na pudełka z wieczkiem? Są jeszcze dostępne opakowania z obwolutą lub z okienkiem – może postawić na taki typ kartonika?

Rzeczywiście wybór jest dość spory i czasami można się pogubić. Jeśli nie jesteśmy pewni, które dokładnie pudełko tekturowe sprawdzi się najlepiej dla oferowanego przez nas produktu, wówczas dobrze jest poprosić o pomoc w wyborze profesjonalistów.

pudełka kartonowe

pudełka ozdobne

Działamy na rynku już dość długo i zawsze bardzo chętnie pomagamy w dobrze najtrafniejszego rozwiązania, które najlepiej sprawdzi się klientowi i będzie dla niego przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Kartony opakowania tekturowe występują w wielu różnych odsłonach i mogą być wykonane z różnych materiałów w zależności od potrzeb i wymagań klienta.

Warto również podkreślić, że pudełka papierowe mają nie tylko odpowiednio chronić produkt, ale również stanowić jego ozdobę. Ponadto powinny być one wykonane z materiałów ekologicznych, które nie stanowią zagrożenia dla naszego środowiska naturalnego. Jako profesjonaliści bardzo dbamy o naszych klientów i chętnie doradzamy w wyborze po to, aby klient był zadowolony z efektu ostatecznego. Tworzenie niebanalnych opakowań kartonowych to nasza pasja i robimy to dobrze, dlatego zachęcamy do współpracy!

Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem pudełek dla swojej firmy, napisz do nas.

 

 

Podobne wpisy