Teczka firmowa – rodzaje, różnice i projekty

Teczka firmowa uznawana jest za skuteczny nośnik reklamowy. Świetnie sprawdza się do promocji marki oraz konkretnych wydarzeń (np. konferencji, szkoleń). Odpowiednio spersonalizowana może cieszyć oko i przede wszystkim – zapaść na długo w pamięci osób, które na nią patrzyły.

Ponadto takie teczki kartonowe z nadrukiem to doskonały gadżet reklamowy. Warto mieć na uwadze również fakt, że w kontaktach biznesowych wszelkie dokumenty z kontrahentami powinny być wymieniane w teczkach z logo firmy. Nie da się więc ukryć, że jest to ważny element w wielu kampaniach reklamowych. Zadaniem teczek jest także porządkowanie dokumentów w przedsiębiorstwie.

Co wyróżnia teczki ofertowe z nadrukiem?

Teczki firmowe wykonane są z grubszego papieru, który nie zwiększa zbyt mocno ich objętości, jednocześnie zapewniając odpowiednią ochronę zawartości. Najczęściej wykonywane są na papierze kredowym o gramaturze 350 g. Może również zostać zastosowane uszlachetnienie druku w postaci wykończenia z błyszczącej folii, matowej folii czy też lakieru UV.

Takie dodatkowe wykończenie sprawia, że teczki tekturowe z nadrukiem są eleganckie i bardziej prestiżowe. Ponadto są trwalsze. Klient może wybrać zadruk jednostronny lub dwustronny – także wewnątrz teczki. Format dopasowany jest do dokumentów w formacie A4. Niektóre modele dodatkowo posiadają nacięcia na wizytówki w dolnym skrzydełku.

Warto zatroszczyć się o to, aby na teczce znalazł się nadruk nawiązujący swą kolorystyką i ogólnym projektem do marki. Taka oprawa sprawi, że dokumenty zostaną w sposób elegancki wręczone klientowi. Gadżet ten uznawany jest za dopełnienie prezentacji wizualnej firmy – zwłaszcza na spotkaniach biznesowych, sympozjach, konferencjach czy też targach produktowych.

Teczki reklamowe A4 idealnie sprawdzą się również do segregowania dokumentacji w firmie. Dzięki nim możliwe będzie opanowanie biurkowego chaosu. Doskonale spiszą się do przechowywania zarówno ważnych, jak i mniej ważnych dokumentów. Z całą pewnością ułatwią organizację codziennej pracy w firmie.

Teczki reklamowe z gumką to świetny gadżet reklamowy. Wystarczy minimalistyczny projekt z logo marki, aby stworzyć oryginalną oprawę. Jest to sposób na dyskretną promocję marki. Będzie ona widoczna nie tylko dla kontrahenta, ale również dla wszystkich osób, które będą miały kontakt z taką teczką.

Teczki firmowe z nadrukiem – rodzaje

Teczki na dokumenty z nadrukiem produkowane są w kilku różnych rodzajach. Najpopularniejsze z nich to:
teczka firmowa klasyczna z grzbietem od 1 mm do 5 mm (objętość od 10 do 40 kartek),
• teczki typu Easy Office z gumką z nadrukiem – zamiast gumki można również zdecydować się na klips, są to grubsze modele, których grzbiet może mieć nawet 16 mm (objętość do 90 kartek),
• teczki ofertowe A4 barwione w masie – materiał barwiony jest już na etapie produkcji, a więc teczki przygotowywane są z gotowego, barwionego kartonu; dzięki temu kolor jest jednolity i odpowiednio nasycony nawet na zagięciach; prezentują się one niezwykle elegancko, dlatego też często wybierane są przez różnego typu podmioty, które chcą podkreślić swój prestiż (np. do aktów notarialnych, dyplomów, listów gratulacyjnych, certyfikatów); nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby była to teczka firmowa marki, której zależy na odbiorze jej jako profesjonalną.

Teczka na dokumenty z własnym nadrukiem może być również wzbogacona o dodatki w postaci:
• aplikacji,
• kieszeni foliowej,
• kieszeni kartonowej,
• zatrzasku.

Teczka firmowa – atrakcyjny design i nie tylko

Teczki z nadrukiem – cena, design, jakość wykonania – czyli na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni projekt? Teczkę powinno traktować się niczym okładkę książki. Co prawda nie powinno się oceniać zawartości po okładce, jednak stanowi ona ważny element każdego udanego projektu. Jeżeli będzie nijaka, klient może o niej zapomnieć. Interesująca teczka firmowa przykuje uwagę i z pewnością będzie wykorzystywana w przyszłości do przechowywania dokumentów itp. Przez ten cały czas będzie świetną promocją dla marki oraz uzupełnieniem kampanii reklamowej.

W parze z atrakcyjnym projektem powinno iść wysokiej jakości wykonanie. Wówczas będziemy mogli powiedzieć o materiałach marketingowych, które pomogą wyróżnić się na tle konkurencji i będą wzbudzać zainteresowanie. Teczki ofertowe z nadrukiem w oczach klientów wyglądają zdecydowanie bardziej profesjonalnie niż standardowy papier bez logo czy grafiki. Wizerunek marki punktuje.

Druk teczek papierowych reklamowych

Teczki ekologiczne z nadrukiem powinny być starannie zadrukowane, aby dobrze świadczyły o marce. Druk cyfrowy umożliwia naniesienie nawet najbardziej skomplikowanego projektu – z wiernym odwzorowaniem barw. Nadruk można umieścić zarówno na awersie, jak i rewersie. Wydruki wykonywane są w czerni i bieli oraz w przestrzeni barw CMYK. Zastosowanie dodatkowego foliowania zabezpiecza przed widocznością pęknięć. Lakier dyspersyjny chroni natomiast przed otarciami i odbijaniem.

Dla kogo teczki ofertowe firmowe?

Teczki reklamowe A4 doskonale sprawdzą się w wielu przypadkach. Najczęściej wykorzystywane są do:
• lepszej organizacji pracy w firmie oraz porządkowania dokumentów,
• przechowywania korespondencji służbowej,
• ochrony dokumentów przed zgubieniem lub zniszczeniem,
• promocji przedsiębiorstwa,
• uzupełnienia identyfikacji wizualnej marki,
• spersonalizowania materiałów promocyjnych firmy,
• przechowywania m.in. materiałów konferencyjnych, umów, zaświadczeń, dyplomów, ofert handlowych, certyfikatów oraz katalogów firmowych.

Teczki ofertowe z własnym nadrukiem na zamówienie

Teczki na dokumenty z nadrukiem na zamówienie to połączenie wysokiej jakości wykonania, atrakcyjnego projektu oraz zadowolenia klienta. Dzięki temu, że są wykonane z troską o każdy, nawet najmniejszy szczegół, stanowią atrakcyjny wyróżnik na tle konkurencji. Nawet w erze e-dokumentów teczka firmowa jest istotnym elementem identyfikacji wizualnej każdej marki – o elemencie tym nie powinno się zapominać. Wystarczą niewielkie nakłady finansowe, aby stworzyć gadżet reklamowy, stanowiący dodatkową promocję firmy.

 

Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem teczek dla swojej firmy, napisz do nas.

 

 

 

Podobne wpisy