Koperty ekologiczne dla DeepBreath

Ekologiczne opakowania wyróżnia nie tylko minimalistyczna forma, ale przede wszystkim troska o środowisko naturalne. Po tego typu rozwiązania coraz częściej sięgają firmy, które chcą podkreślić swój udział w racjonalnym wykorzystywaniu zasobów naturalnych. Przykładem jednej z naszych ostatnich realizacji są koperty ekologiczne dla DeepBreath.

DeepBreath to firma, której idea zrodziła się ponad 5 lat temu z pasji do zdrowego trybu życia, treningów oraz zrównoważonej diety. Jak przyznaje jeden z pomysłodawców Patryk Barglik:

„Jesteśmy mocno powiązani z tematyką fitness i zdrowego lifestylu. Pomysł na sklep powstał spontanicznie. W Internecie można znaleźć masę naszych treningów z wykorzystaniem różnego rodzaju sprzętu treningowego. Stwierdziliśmy, że skoro i tak już nagrywamy ćwiczenia, i pokazujemy różny sprzęt treningowy oraz jego zastosowanie, to czemu by nie pokazywać własnego sprzętu i tak powstał nasz pierwszy produkt, czyli gumy treningowe mini bands”.

DeepBreath – z pasji do aktywnego trybu życia

Oferta sklepu DeepBreath to nie tylko gumy treningowe mini band, ale także różnego typu sprzęt treningowy, z którego można korzystać w zaciszu własnego mieszkania, odzież sportowa oraz e-booki. Właściciele sklepu przyznają, że nie zamierzają na tym poprzestawać – z miesiąca na miesiąc sklep będzie systematycznie rozszerzał swój asortyment o kolejne akcesoria.

Gumy treningowe mini bands pakowane są w ekologiczne koperty. W takiej właśnie formie trafiają do klienta. Patryk Barglik zapytany o to, skąd pomysł na taką formę opakowań, przyznaje, że:

„Pierwsza partia produktów wysyłana była w klasycznych foliopakach kurierskich. Nie podobała nam się ilość plastiku, którą używamy przy wysyłkach i dodatkowo nie były one estetycznie, a sporo naszych klientów udziela się w SM, publikując nasze paczki w Internecie. Dzięki zmianie opakowań na ekologiczne możemy w jakimś stopniu zmniejszyć ilość zbędnego plastiku. Zauważyliśmy również, że takie rozwiązanie wpłynęło pozytywnie na postrzeganie naszej marki”.

Ekologiczne koperty z logo DeepBreath

Opakowania ekologiczne mają swe zastosowanie nie tylko w produktach spożywczych, które zostały wyprodukowane ze składników pozyskanych ze zrównoważonych upraw. To także świetne rozwiązanie w przypadku przedmiotów, które nie wymagają przechowywania w oryginalnych pudełkach. Przykładem realizacji potwierdzających tę teorię są koperty ekologiczne na gumy do ćwiczeń dla DeepBreath.

Gumy do ćwiczeń można wykorzystywać zarówno podczas treningów na siłowni, jak i w zaciszu własnego mieszkania. Nie ma więc potrzeby, aby przechowywać je po każdym użyciu w oryginalnym opakowaniu. Najczęściej tego typu sprzęt treningowy przechowywany jest w torbie sportowej lub w miejscu wygospodarowanym na domową siłownię.

koperty ekologiczne koperty ekologiczne

Koperty kurierskie przyjazne dla środowiska

Koperty kurierskie z logo DeepBreath zostały wykonane z papieru, który jest łatwy w recyklingu. Klient po otrzymaniu zamówienia do rąk może je rozpakować, a następnie oddać kopertę „na makulaturę”. To przyjazne dla środowiska rozwiązanie.

Koperta ekologiczna DeepBreath oprócz dużego logo marki na froncie została uzupełniona o napis przypominający o jej charakterze: „Zrecyklinguj mnie :)”. Dzięki temu klient nie będzie miał dylematu, czy papier, z którego wykonana została koperta, może zostać przeznaczony do recyklingu. Ponadto jest to humorystyczne podejście do ważnej dla współczesnej społeczności kwestii, czyli ochrony przyrody i racjonalnego wykorzystywania jej zasobów.

Pomimo swej prostoty koperta idealnie pełni swoją funkcję. Wysyłane są w niej gumy do ćwiczeń, które nie wymagają specjalnego opakowania podczas wysyłki. Produkty tego typu niewiele ważą, dlatego też koperta podczas transportu nie ulegnie zniszczeniu na skutek zbyt ciężkiej zawartości.

Zapytaliśmy również, dlaczego to nasza oferta zwróciła uwagę DeepBreath. W odpowiedzi usłyszeliśmy:

„Wasza oferta była przejrzysta, a kontakt i pomoc w wyborze opakowań bardzo szybki i sprawny. Decyzja była prosta”.

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc i mamy nadzieję na kolejne ciekawe realizacje.

 

koperty ekologiczne koperty ekologiczne

 

Poznaj markę DeepBreath:

deep_breath_life (12+ tyś):
https://www.instagram.com/deep_breath_life/

YouTube (110+ tyś):
https://www.youtube.com/channel/UCmZg23kvyyF2ZspwKV5c8UA

Podobne wpisy