Koperty ekologiczne dla Polka Sport

Koperty ekologiczne dla Polka Sport


Nowoczesne technologie dają coraz więcej możliwości, także w branży opakowań. Koperty ekologiczne to rozwiązanie, które pozwala połączyć troskę o środowisko naturalne z wysoką jakością materiałów oraz zadowoleniem klientów. Przykładem ostatniej realizacji jest współpraca z marką Polka Sport.

Polka Sport – skąd pomysł na działalność firmy?

Polka Sport jest polską marką odzieży sportowej, która powstała z myślą o kobietach. Pierwszym produktem, jaki znalazł się w jej ofercie, były spódniczki biegowe. Szybko zyskały one grono wiernych biegaczek, które od 2016 roku systematycznie się powiększa.

Wszystkie ubrania dostępne w ofercie Polka Sport są szyte w Polsce.  Spódniczki biegowe są nie tylko piękne, ale przede wszystkim funkcjonalne i wygodne.

koperty ekologiczne

 

Flagowy produkt marki, czyli spódniczki biegowe, to doskonała alternatywa dla tradycyjnych spodenek czy leginsów. Pierwszy model Polka Sport, który trafił do sprzedaży, nazwano Irena – na cześć Ireny Szewińskiej, utytułowanej polskiej lekkoatletki. Dużą popularnością cieszą się spódniczki biegowe w łowickie wzory.

Założycielką firmy jest Kasia Półtorak, która sama jest zapaloną biegaczką. Pomysł spódniczek biegowych narodził się w jej głowie po jednym z biegów górskich ultra w Chamonix we Francji. Tam spódniczki biegowe towarzyszyły wielu biegaczkom, w tym zwyciężczyni biegu.

Jak wspomina Pani Kasia: „W Polsce spódniczki biegowe nie były wtedy popularne, choć samo bieganie stawało się aktywnością coraz bardziej popularną. Pomyślałam, że może dobrym pomysłem byłoby zaprojektowanie własnej spódniczki biegowej i jej sprzedaż. W ten sposób powstała Polka Sport. Dzisiaj spódniczki biegowe są bardzo popularne w Polsce i poza moją marką kilka innych polskich marek produkuje takie spódniczki”.

 

koperty ekologiczne

Obecnie w ofercie produktowej Polka Sport obok spódniczek biegowych dostępne są również spódniczki z dłuższymi spodenkami, leginsy, podkolanówki, koszulki oraz opaski. Planowane jest poszerzenie asortymentu o kolejne produkty, a także szycie ubrań z materiałów pozyskanych z recyklingu.

Racjonalne podejście firmy do troski o ochronę środowiska zaowocowało także poszukiwaniem optymalnego sposobu pakowania produktów. Tak, aby trafiały one do klientek w nienaruszonym stanie i były przyjazne dla środowiska.

Dlaczego koperty ekologiczne?

Pani Kasia w życiu prywatnym przywiązuje ogromną wagę do kwestii związanych z ekologią. Pragnęła, aby dobre nawyki z tej płaszczyzny przenieść na grunt zawodowy.

koperty ekologiczne

koperty ekologiczne

koperty ekologiczne

koperty ekologiczne

koperty ekologiczne

„Zaczęłam szukać w Internecie firmy, która produkuje ekologiczne koperty z możliwością dostosowania ich do moich potrzeb – chodziło o trwałość, rozmiar, rodzaj papieru. Trafiłam na zpapieru.pl. Firma miała dużo pozytywnych opinii od klientów i oferta wydawała się ciekawa” – wspomina założycielka Polka Sport – „Po nawiązaniu kontaktu bardzo szybko otrzymałam różne próbki kopert, aby móc wybrać odpowiedni rodzaj i grubość papieru”.

Na próbę powstały koperty bez zadruku. Pani Kasia chciała sprawdzić, jak spisze się takie rozwiązanie. Testy wypadły pozytywnie, zlecono więc kolejną partię kopert już z zadrukiem – logo Polka Sport. Dzięki temu ubrania marki zamiast być umieszczane w foliowych woreczkach są pakowane w koperty ekologiczne.

Papier wykorzystywany przy produkcji kopert pozyskiwany jest z odzysku. Nadanie drugiego życia makulaturze to nie tylko sposób na zmniejszenie ilości odpadów, ale przede wszystkich ochrona zasobów naturalnych – lasów.

 

 

Koperty ekologiczne dla Polka Sport

Koperty ekologiczne dla Polka Sport zostały wykonane z papieru powszechnie nazywanego „szarym”. Minimalistyczny projekt zakłada jedynie umieszczenie białego logo firmy w jednym z rogów. Wytrzymały papier doskonale sprawdza się do pakowania odzieży oraz podczas transportu.

Prosty projekt koperty ekologicznej dodatkowo podkreśla, że najważniejsza jest jej zawartość. Większość opakowań bezpośrednio po wypakowaniu produktu ląduje w koszu, stając się bezużytecznym odpadem. Koperty ekologiczne mogą być wykorzystane powtórnie m.in. do przechowywania dokumentów czy drobiazgów.

koperty ekologiczne

koperty ekologiczne

koperty ekologiczne

Klienci doceniają racjonalne podejście marek do kwestii związanych z ekologią. Coraz częściej wybierają producentów, którzy wspierają rozwiązania przyjazne środowisku. Jednym z takich rozwiązań są właśnie koperty ekologiczne.

„To, co skłoniło mnie do nawiązania współpracy to bardzo sprawny i szybki kontakt, bardzo dobrej jakości wykonanie kopert, elastyczne podejście do klienta. W drugiej produkcji, gdy miały być koperty z logo, okazało się, że zapas kopert, który miałam w magazynie, już się skończył. Na nowe koperty trzeba było jeszcze poczekać, bo wykonanie nadruku wydłuża proces produkcji. Zpapieru.pl zaproponowało, że wyślą mi 100 kopert na już, co prawda bez nadruku, ale będę miała na  bieżące potrzeby. Było to bardzo fajne. W biznesie jedną z najważniejszych spraw jest dobór odpowiedzialnych, rzetelnych i profesjonalnych partnerów biznesowych. W historii prowadzenia mojej marki mam niestety też na koncie współpracę z kilkoma nierzetelnymi firmami, dlatego tym bardziej doceniam możliwość pracy z profesjonalną i wiarygodną firmą” – podsumowuje Kasia Półtorak.

 

 

Zobacz również:
Masz pomysł na własne koperty ekologiczne?

Wyślij zapytanie

Stwórz coś wyjątkowego

Opakowania według Twojego pomysłu

Wyślij zapytanie