|

Pudełka fasonowe – rodzaje, inspiracje i zastosowania

Pudełka fasonowe to nie tylko praktyczne opakowania, to także elegancka forma prezentacji produktów. Wykonane są z wykrojnika, co pozwala je idealnie dopasować do zawartości. Dzięki różnorodności dostępnych rodzajów pudełek fasonowych, każdy może wybrać takie, które podkreśli charakter i wartość oferowanego produktu, a przy okazji doskonale je zabezpieczy. Dlatego opakowania fasonowe są wykorzystywane przez wiele branż, zarówno handlowych, jak i produkcyjnych.

W tym artykule przeanalizujemy różne rodzaje pudełek fasonowych, zainspirujemy się ich designem, a także omówimy praktyczne zastosowania.

Pudełka fasonowe z nadrukiem

Pudełka z nadrukiem to popularna i wszechstronna forma opakowań, często wykorzystywana przez branżę e-commerce. Pełnią one funkcję praktyczną i marketingową. Jeśli zatem szukasz opakowania sprzedażowego, to pudełko fasonowe z nadrukiem będzie bardzo dobrym wyborem. Wysokiej jakości druk pozwala na personalizację opakowania, co jest doskonałym narzędziem do budowania rozpoznawalności marki. To właśnie poprzez nadruk możesz nadać opakowaniom odpowiedniego charakteru, opowiedzieć historię marki, czy przekazać istotne informacje.

Pudełka fasonowe z nadrukiem dają również możliwość stworzenia linii produktów. Spójrz na idealnie zaprojektowane opakowania marki Cannaby. Jedna wielkość pudełka, ten sam projekt rozróżniony kolorem opakowania – dedykowany innym rodzajom produktu. Prosty i estetyczny styl, którego głównym bohaterem jest logo, to design efektownie budujący wizerunek marki.

Opakowanie fasonowe z zadrukiem wewnętrznym

Pudełka fasonowe świetnie się nadają do zadruku wewnętrznego. Dzięki takiej możliwości stworzysz unikalne opakowanie, które będzie dopełnieniem produktu. Powierzchnię możesz wykorzystać na komunikację z klientem, na przykład dziękując mu za zakup. Możesz również stworzyć piękną grafikę, która uzupełni zawartości opakowania, tworząc spójną całość. A może zadruk wewnętrzny posłuży Ci jako powierzchnia reklamowa, dzięki której zaprezentujesz inne produkty ze swojej oferty?

Pudełka Welcome Pack dla marki BERG

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest pudełko fasonowe, które wykonaliśmy dla marki Berg. To „welcome pack” dla nowego pracownika, który dzięki zadrukowi wewnętrznemu otrzymuje instrukcję wraz z prezentem powitalnym. Proste graficznie rozwiązanie w nowoczesnym stylu daje praktyczny i czytelny przekaz.

Pudełka fasonowe z obwolutą

To niezwykle ciekawe, ale i funkcjonalne rozwiązanie. Łączy solidną podstawę w postaci opakowania oraz obwolutę, która jest atrakcyjnym dodatkiem do pudełka fasonowego. Takie podejście na pewno zwróci uwagę klienta, tym bardziej, że obwoluta może przybierać różne formy i kształty, no i oczywiście można ją zadrukować i uszlachetnić.

Pudełka fasonowe z obwolutą pozwolą Ci również na oszczędność. Zamiast projektowania kilku różnych opakowań, możesz stworzyć jedno pudełko bazowe, które zróżnicujesz obwolutami dedykowanymi poszczególnym produktom lub okazjom.

pudełka z obwolutą

Przykładem pudełka fasonowego z obwolutąopakowania marki Titan Forge. Stworzyliśmy obwoluty, które całkowicie zasłaniają opakowanie bazowe. Dzięki temu zwiększyła się powierzchnia do zadruku, którą marka wykorzystała pod branding, uwzględniając przy tym spójność linii produktów. Obwoluta spełnia tu również funkcję informacyjną.

Pudełka fasonowe kaszerowane

Opakowanie kaszerowane to pudełko wykonane z tektury i oklejone dodatkową, cieńszą, warstwą papieru. Dwuwarstwowa konstrukcja pozwala zwiększyć wytrzymałość i trwałość pudełka. Ważną zaletą pudełek kaszerowanych jest możliwość zastosowania wysokiej jakości druku offsetowego oraz zróżnicowanych uszlachetnień. Dzięki temu Twoje opakowanie będzie się świetnie prezentować, zwłaszcza, jeśli Twój projekt jest wymagający.

pudełka kaszerowane

Na takie rozwiązanie zdecydowała się marka Imbibe, dla której projektowaliśmy opakowanie wysyłkowe. Minimalistyczny design nadaje elegancji, a kaszerowanie i wykończenie kartonika folią matową oraz złoceniami prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Twój klient na pewno poczuje się doceniony!

Kartonik fasonowy z okienkiem

Opakowania z oknem są bardzo ciekawą propozycją dla produktów, które warto pokazać. Kształt okienka można wykroić według preferencji klienta, co daje Ci dużą swobodę projektową. Masz możliwość zafoliowania wyciętej powierzchni, aby zabezpieczyć okienko lub możesz pozostawić je „otwarte”, aby bardziej wyeksponować zawartość. Pudełko fasonowe z okienkiem sprawdzi się jako opakowanie produktowe, ale również prezentowe. Jest praktyczne i eleganckie.

Pudełka fasonowe dla marki Petralana

Taki rodzaj opakowania wykonaliśmy dla marki Petralana. Subtelnie wycięte na wieku okienko pokazuje zawartość, ale jednocześnie idealnie komponuje się z projektem. Design oparty na 3 kolorach buduje tożsamość marki i w głównej mierze zwraca uwagę na logotyp firmy.  Warto pamiętać o spójności wizualnej we wszystkich działaniach marketingowych.

Ekologiczne pudełka fasonowe

Coraz więcej osób zwraca uwagę, aby nabywane produkty były przyjazne i bezpieczne dla środowiska. Dotyczy to również opakowań. Dlatego w dobie rosnącej troski o środowisko pudełka ekologiczne zdobywają coraz większą popularność.

Sami również zauważamy, że nasi klienci chętnie wybierają ekologiczne pudełka fasonowe z nadrukiem, zwłaszcza kiedy oferowane przez nich produkty pasują do takiej koncepcji. Nie obawiają się szarości surowca, ponieważ można wzbogacić go odpowiednim designem. Poza tym, wśród wielu barwnych opakowań, takie pudełko na pewno wyróżni się na półce.

Na minimalistyczne i przyjazne środowisku pudełko fasonowe zdecydowała się marka BioMydlarnia – producent naturalnych kosmetyków wytwarzanych tradycyjnymi metodami. Spójna filozofia jest niezwykle istotna dla każdej marki. Produkt i opakowanie współgrają ze sobą idealnie. A o to przecież chodzi!

Pudełka fasonowe dają nieograniczone możliwości. Dzięki różnorodności dostępnych opcji, masz możliwość stworzenia opakowań, które nie tylko zabezpieczą zawartość, ale również przyciągną uwagę i zbudują pozytywny wizerunek marki. Są wszechstronne, estetyczne i posiadają ogromny potencjał marketingowy. Opakowanie to pierwszy kontakt klienta z produktem, dlatego warto w nie zainwestować.

Jeśli się zastanawiasz nad wyborem opakowania fasonowego, napisz do nas. Znajdziemy satysfakcjonujące rozwiązanie dla Twojej firmy.

Podobne wpisy