Jesteśmy ekologiczni – sprawdź dlaczego

Opakowania mają nie tylko zapewniać przechowywanie i transport produktów, ale także powinny być wytworzone w sposób przyjazny dla środowiska. Coraz więcej firm oraz konsumentów zwraca uwagę na to, w jaki sposób wyprodukowane zostały pudełka. Oto jakie rozwiązania stosujemy w naszych ekologicznych opakowaniach. Sprawdź, jak możesz przyczynić się dobru planety, korzystając z naszej oferty.

Wykorzystujemy materiały z recyklingu

Recykling odpadów to jeden ze sposobów na przyczynienie się do ochrony środowiska. Współczesne technologie pozwalają na efektywne odzyskiwanie materiałów oraz ich ponowne wykorzystanie. W przypadku opakowań stosowany jest zarówno recykling materiałowy, jak i organiczny (opakowania biodegradowalne i kompostowalne).

Wybieramy surowce od sprawdzonych dostawców

Dlaczego warto stawiać na materiały od sprawdzonych dostawców? Ponieważ daje to pewność, że są one pozyskiwane ze zrównoważonych źródeł. Eko papier do produkcji opakowań pochodzi z miejsc, w których troska o lasy, a tym samym i środowisko, jest podstawowym kryterium działalności.

Wybierając odpowiedzialnych eko dostawców, dbamy o to, aby nasza oferta wspierała utrzymanie i podnoszenie bioróżnorodności lasów oraz zrównoważone pozyskiwanie zasobów leśnych.

Wybór opakowań ekologicznych z materiałów pochodzących ze zrównoważonych źródeł to również Twoja szansa na zdobycie większego zaufania klientów.

Stosujemy farby, barwniki i kleje przyjazne środowisku

Zdajemy sobie sprawę z tego, że ważny jest nie tylko sam materiał, z którego powstają opakowania, ale również farby, barwniki i kleje użyte podczas ich produkcji. Troszczymy się o to, aby preparaty te były produkowane na bazie naturalnych, przyjaznych środowisku składników.

Dla przykładu farby na bazie wody szybciej wysychają i parują w naturalny sposób. Pozwala to na ograniczenie zużycia energii eklektycznej. Kontrolowanie użycia środków chemicznych oraz stosowanie preparatów na bazie surowców naturalnie występujących w środowisku, przyczynia się do troski o planetę.

Wspieramy innowacyjne rozwiązania

Wśród innowacyjnych rozwiązań z pewnością można wymienić opakowania, które można ponownie wykorzystać po spełnieniu ich pierwotnej funkcji. Doceniamy kreatywność naszych klientów i chętnie podejmujemy się realizacji nieszablonowych projektów, które są przyjazne środowisku.

Nowe wymogi, nowe standardy

Unijne regulacje w zakresie recyklingu dotykają także sektora opakowań. Mają one przyczynić się do zmniejszenia ilości produkowanych odpadów oraz zwiększenia udziału materiałów pozyskiwanych z recyklingu. Według wielu badań również konsumenci są bardziej przyjaźni markom, które deklarują, że produkty i ich opakowania są produkowane z uwzględnieniem celów przyjaznych środowisku.

 

Cenisz naturalną prostotę opakowań firmowych? Poznaj naszą ofertę, napisz do nas.

 

Podobne wpisy