||

Opakowania kosmetyczne najwyższej jakości

Kosmetyki używamy na co dzień, rzadko zastanawiając się nad ich opakowaniami. Kiedy jednak zabieramy się za stworzenie własnego kosmetyku domowej roboty, wówczas szukamy opakowania, które będzie dla tego kosmetyku bezpieczne i efektowne. Jakie opakowania kosmetyczne wyróżniamy i jakie mają one zalety i wady? Czy warto zdecydować się na opakowania szklane, czy może jednak najlepsze są te tworzone z tworzywa sztucznego?

Opakowania kosmetyczne plastikowe – jakie mają zalety?

Opakowania kosmetyczne plastikowe to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań. Niewątpliwą zaletą opakowań plastikowych jest ich niska waga. Takie opakowania są bardzo lekkie, a do tego stosunkowo tanie. Sprawdzają się szczególnie do przechowywania kremów czy balsamów, czyli kosmetyków, które używa się na co dzień.

Opakowania kosmetyczne plastikowe są jednorazowe, gdyż plastik jako tworzywo sztuczne może pochłaniać zapach kosmetyku. Oznacza to, że po skończeniu kremu czy balsamu, takie plastikowe opakowanie trzeba po prostu wyrzucić.

Opakowania kosmetyczne szklane – czy mają przewagę nad plastikowymi?

Opakowania kosmetyczne szklane najczęściej tworzone są z ciemnego szkła i stosowane do kosmetyków, które są bardzo wrażliwe na promienie słoneczne.

Kosmetyk w szklanej butelce jest chroniony przed światłem, dzięki czemu nie traci swoich dobroczynnych właściwości. Takie wymogi stawiane są np. przed opakowaniami na różnego rodzaju olejki naturalne, które w kontakcie z promieniami słonecznymi tracą właściwości pielęgnacyjne, odżywcze czy lecznicze.

Przewagą szklanych opakowań kosmetycznych jest fakt, że są one zasadniczo wielokrotnego użytku. Po skończeniu kosmetyku wystarczy jedynie wyparzyć opakowanie gorącą wodą. Szkło nie pochłania zapachów, butelka może więc być użyta ponownie, co niewątpliwie ma spore znaczenie dla ekologii i środowiska naturalnego. Niestety, wybierając opakowania kosmetyczne szklane musimy liczyć się z nieco wyższą ceną jednostkową.

W zamian otrzymujemy jednak szczelne, odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych opakowanie do przechowywania nawet najbardziej wrażliwych kosmetyków naturalnych.

Opakowania kosmetyczne z pompką – gdzie znajdują swoje zastosowanie?

Wśród opakowań kosmetycznych znajdziemy również takie, które posiadają pompkę. Używa się ich do kosmetyków i konsystencji płynnej, np. do szamponów czy mydeł w płynie. Pompka pozwala na dozowanie porcji kosmetyku potrzebnej np. do umycia rąk. To bardzo sterylne i higieniczne rozwiązanie, zwłaszcza, jeśli mówimy o mydle.

Każdy, kto chce umyć ręce, wyciska bezpośrednio na dłoń świeżą porcję mydła, bez kontaktu z bakteriami i drobnoustrojami. Pompka to swojego rodzaju dozownik, który wskazuje nam ile kosmetyku powinniśmy użyć naraz.

kosmetyki-yumi

Opakowania kosmetyczne – normy i certyfikaty

30 listopada 2009 roku w życie weszło Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady Europy na temat wymogów, jakie stawia się producentom opakowań do zastosowań kosmetycznych.

Przede wszystkim, na opakowaniu dopuszczonym do handlu musi znaleźć się informacja o składzie kosmetyku, kraju jego pochodzenia, a także informacja o nominalnej zawartości. Co więcej, na opakowaniu musi widnieć nazwa producenta kosmetyku. Każdy kosmetyk, który zostaje dopuszczony do sprzedaży konsumenckiej musi spełnić te wymogi.

Opakowania kosmetyczne – co jeszcze warto wiedzieć?

Opakowania kosmetyczne sprzedawane są w różnych kształtach i rozmiarach, co pozwala na dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb. Fantazyjne kształty i estetyczne wykonanie sprawiają, że opakowania stają się elementem aranżacji kobiecej toaletki.

Piękne opakowania kosmetyczne sprawiają, że to właśnie naturalne kosmetyki bardzo często wybieramy jako prezent dla bliskiej osoby na dowolną okazję. Często osobne pakowanie takiego prezentu nie jest już konieczne, gdyż opakowania kosmetyczne są tak estetycznie wykonane, że same w sobie są dekoracją i ozdobą.

Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem pudełek dla swojej firmy, napisz do nas.

 

 

Podobne wpisy