||

Opakowania z okienkiem – gdzie sprawdzają się najlepiej?

Opakowania kartonowe występują w tak wielu formach i rodzajach, że znalezienie odpowiedniego wcale nie jest zadaniem łatwym. Szczególnym rodzajem opakowań kartonowych są opakowania z okienkiem. Jakie są ich główne zastosowania i kiedy sprawdzają się najlepiej? Jakie produkty w tego rodzaju pudełkach prezentują się najbardziej efektownie?

Opakowania kartonowe z okienkiem – jak są zbudowane?

Opakowania kartonowe z okienkiem najczęściej tworzone są z szarej, ekologicznej tektury, przyjaznej środowisku. Na wierzchniej części znajduje się okienko, przez które można zobaczyć wnętrze pudełka. Wieczko opakowania może zawierać dowolny nadruk, różne są też kształty i rozmiary całych pudełek, jak i samych wieczek.

Opakowania kartonowe z okienkiem mogą występować w postaci pudełka z klejonym spodem, z wieczkiem bądź z wysuwanym wnętrzem. Powszechne jest także zastosowanie uchwytu. Takie opakowania wyglądają naprawdę stylowo i mają bardzo szerokie i uniwersalne zastosowanie.

Pozwalają na ocenę jakości produktu bez otwierania pudełka, co jest przydatne w sprzedaży wysyłkowej. Dzięki możliwości personalizacji, pudełka z okienkiem są doskonałym pomysłem na identyfikację wizualną firmy, bo choć mówi się, że nie ocenia się książki po okładce, opakowanie produktu ma ogromne znaczenie dla jego postrzegania przez klienta.

Opakowania kartonowe z okienkiem – główne zastosowania

Opakowania z okienkiem idealnie sprawdzają się do pakowania produktów, które chcemy w jakiś sposób wyeksponować jeszcze przed otwarciem pudełka. W taki sposób pakuje się np. słodycze, kosmetyki czy produkty gastronomiczne. Ponadto, pudełka z okienkiem świetnie sprawdzają się w roli opakowania prezentowego.

Wiele firm używa takich opakowań jako skutecznej formy reklamy dzięki możliwości dowolnego nadruku, jaki może znaleźć się na wieczku pudełka. Opakowania kartonowe z okienkiem to dobry pomysł na produkty reklamowe, rozdawane klientom w czasie trwania np. dni otwartych, targów czy innego rodzaju wydarzeń firmowych. Opakowania z okienkiem są wyjątkowo skuteczną formą reklamy i łatwo wpadają w pamięć potencjalnego klienta.

Opakowanie teksturowe z okienkiem idealne na prezent

Jak już wspomnieliśmy, opakowania teksturowe bardzo często stosowane są jako opakowanie prezentowe. W tym przypadku nierzadko używa się ich w połączeniu z wełną drzewną. W taki sposób uzyskujemy bardzo efektownie zapakowany prezent, który ucieszy każdego obdarowanego.

Najczęściej w taki sposób pakuje się alkohole, słodycze czy kosmetyki, ale również różnego rodzaju przedmioty prezentowe. Okienko sprawia, że zawartość pudełka jest idealnie wyeksponowana i widoczna jeszcze przed otwarciem pudełka. Kształt okienka i jego wielkość można dopasować do zawartości, co pozwala na indywidualizację zamówienia i doskonałe dopasowanie.

Opakowania kartonowe z okienkiem – czy warto?

Jeżeli sprzedajesz jakiekolwiek produkty, w których przypadku wygląd i estetyka mają znaczenie, postaw na opakowania z okienkiem. Pozwolą one na skuteczną ekspozycję produktu jeszcze przed otwarciem i sprawią, że już samo opakowanie będzie piękne, bez względu na zawartość.

Stylowa, szara tekstura ekologiczna dodaje uroku, a połączenie z wełną drzewną, a nierzadko także z jutowym sznurkiem bądź wstążką tworzy nowoczesny, odrobinę rustykalny klimat. Idealnie sprawdza się do wszelkich artykułów dekoracyjnych i prezentowych.

Inwestycja w opakowania z okienkiem będzie opłacalna szczególnie w przypadku firm gastronomicznych czy prezentowych, choć warto rozważyć ją również w innych branżach, np. w branży kosmetycznej czy dziecięcej. Zapakowane w ten sposób słodycze, torty czy wypieki same w sobie wyglądają zachęcająco.

Poza tym, opakowania z okienkiem mogą stanowić formę bardzo skutecznej reklamy, którą warto wdrożyć w działania marketingowe swojej firmy. Jeśli szukasz najlepszego sposobu na efektowne opakowanie swoich produktów, postaw na kartonowe pudełka z okienkiem.

Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem pudełek dla swojej firmy, napisz do nas.

 

Podobne wpisy