Top 10 najciekawszych opakowań na biżuterię

Okres świąteczny, to przede wszystkim okres prezentów, a najczęściej obdarowujemy swoich bliskich biżuterią. Szczególnie kobiety uwielbiają świecące podarki, dzięki którym mogą później błyszczeć. Co zrobić, by nie tylko biżuteria zapadła im w pamięć? Poznaj listę 10 najciekawszych opakowań na biżuterię.

Opakowania jak mur-beton

Biżuteria stworzona z betonu, to coś naprawdę wyjątkowego! A w dodatku została zapakowana w pudełko z tego samego surowca! Spójność tych dwóch elementów pozwala poczuć harmonię pomiędzy produktem i opakowaniem.

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2018/06/concrete-jewelry-boxes.html

Nieskończone opakowanie

Mówi ci coś „ciąg Fibonacciego”? Jego proporcje wykorzystały rośliny jak i zwierzęta, m.in. ślimaki kształtując swoją skorupę. Biżuteria w pudełku przypominającym muszlę ma nawiązywać do nieskończoności oraz do tego, że wszystko krąży i wraca do punktu zwrotnego.

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2016/03/infinity-student-project.html

Opakowanie, które opowiada historię

To opakowanie nie oferuje zwykłej historii na kartce papieru. Ono opowiada ją w bardzo długim i przyjemnym procesie otwierania pudełka. Na samym początku widzimy jedynie to, co na zewnątrz, czyli zapowiedź historii pod postacią unikatowego symbolu oraz tytułu. W środku czeka na nas drugie pudełko w kształcie walca, na którym znajduje się historia ukazująca wartość sentymentalną.

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2016/02/puses-puse-jewellery-line-concept.html

 

Delikatność połączona z trwałością

Inspiracją do stworzenia tego niezwykłego opakowania stały się młode małżeństwa. Delikatne kolory mają odzwierciedlić pierwsze uczucia, natomiast kształt przypominający kamień, symbolizuje stopniowe rzeźbienie trwałego związku.

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2016/02/ingrid-student-project.html

 

Przejrzyste wnętrze

Każdy lubi zobaczyć produkt przez przeźroczystą warstwę. Prezentuje się on wtedy wyjątkowo wiarygodnie i od razu przyciąga spojrzenie. Opakowanie na biżuterię w takim wykonaniu, to coś niespotykanego. Na pierwszy rzut oka wygląda jak za szklaną gablotą.

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2015/05/irina-duque-jewelry-student-project.html

 

Pudełko niczym kostka Rubika

…i to w drewnianym wydaniu. Z tym, że tutaj wcale nie musimy się główkować, a możemy jedynie cieszyć się chwilą otwierania magicznego prezentu. Własnoręcznie robione drewniane kostki są umocowane na skórzanych paskach i wyglądają nieprzyzwoicie dobrze!

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2013/07/klotz-jewellery-box.html

 

Pudełko i stojak w jednym

Z zewnątrz opakowanie nawiązuje do znaków zodiaku, które mają związek ze szlachetnymi kamieniami umieszczonymi w biżuterii. Jednak nie ten szczegół nadaje temu pudełko wyjątkowości. Możemy się o niej przekonać dopiero po otwarciu, gdy tekturowy wkład staje się stojakiem na biżuterię, przypominającym korpus kobiety.

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2012/02/ss-jewelry-box.html

 

Prostota pełną parą

Nie wszystkie opakowania na biżuterię muszą opływać luksusem – szczególnie od tej zasady mogą odbiegać produkty wykonane własnoręcznie. I tak stało się właśnie w tym przypadku. Przedstawiona biżuteria hand-made znajduje się w skromnym, a zarazem ciekawym opakowaniu, które zostało stworzone zaledwie z paru warstw falistej tektury.

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2013/04/albertina-tozzini.html

 

Logo współgrające z opakowaniem

Nowoczesne wzornictwo biżuterii połączone z geometrycznym kształtem pudełka oraz logo? Takie rozwiązanie jest skazane na sukces. Mniej znaczy więcej.

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2015/09/ontic.html

 

Coś dla prawdziwych mężczyzn

Biżuterię w takim wydaniu doceni każdy mężczyzna. Otwierając to opakowanie, zewnętrzna część rozchodzi się na boki i ukazuje w swoim wnętrzu docelową część prezentu, choć ma się wrażenie, że już samo pudełko może nim być. Wzory ukazane na opakowaniu są inspirowane kulturą starożytnych plemion.

Źródło: https://www.packagingoftheworld.com/2017/12/aurum-brothers-varnos.html

Podobne wpisy