pudełka kartonowe
|

Pudełka kartonowe na szkło hartowane

Zobacz jak wykonaliśmy pudełka kartonowe na szkło hartowane dla marki Orzeszek.

Pudełka na szkło hartowane powinny łączyć w sobie funkcję informacyjną oraz chronić znajdujący się wewnątrz produkt przed uszkodzeniem. Ważne, aby pudełka były odpowiednie dopasowane i zapobiegały ewentualnemu wysuwaniu się szkiełka. Informacje zawarte na opakowaniu powinny być czytelne i przedstawione w przystępnej formie. Tak jak w przypadku realizacji dla Orzeszek.

pudełka kartonowe na szkło hartowane
pudełka kartonowe na szkło hartowane

Pudełka kartonowe na szkło hartowane – zalety

Zadaniem szkła hartowanego jest ochrona ekranu smartfona przed zarysowaniem czy też przypadkowym zbiciem. Pudełko na szkło hartowane powinno być zaprojektowane w taki sposób, aby przekazać wszystkie jego atuty.

Dlatego też dobrze, aby na opakowaniu znalazły się wszystkie informacje charakteryzujące produkt. W tym przypadku jest to m.in. twardość, gładkość, oleofobowa powłoka oraz zwiększenie odporności na pękanie. Informacje te powinny być czytelne i dobrze widoczne.
Ponadto pudełko kartonowe powinno zostać wykonane w taki sposób, aby szkło dotarło do klienta w całości. Często jest to związane z długim transportem – od miejsca produkcji aż do odbiorcy końcowego. Z tego też względu opakowanie musi być wykonane z wytrzymałego kartonu, który zapewni odpowiednią ochronę na czas przewozu.

Dodatkową zaletą z pewnością jest łatwość otwierania. Jednak pudełko na szkło hartowane powinno być zaprojektowane tak, aby produkt nie wysunął się z niego samoistnie. Dobrze, aby można je było otworzyć i zamknąć kilkukrotnie. Często klienci pierwszy raz zapoznają się z danym produktem, oglądają go i czytają instrukcję. Dopiero po jakimś czasie korzystają z niego. Wygodniej jest, więc gdy znajduje się on w oryginalnym pudełku.

Ważnym elementem większości opakowań jest także sama instrukcja obsługi, sposób używania oraz ewentualne zalecenia. Powinna się ona znaleźć w miejscu łatwo dostępnym, ale jednocześnie nie powinna stanowić głównego elementu pudełka. Ciekawym rozwiązaniem jest, to gdy słowa są wzbogacone o obrazki ilustrujące „krok po kroku”.

pudełka kartonowe na szkło hartowane
pudełka kartonowe na szkło hartowane
pudełka kartonowe na szkło hartowane
pudełka kartonowe na szkło hartowane

Pudełka na szkło hartowane dla Orzeszek

Pudełko kartonowe na szkło hartowane Orzeszek zostało utrzymane w stonowanej kolorystyce. Dominującą barwą jest czarny przełamany przez barwę pomarańczową oraz białą. Bazę stanowi czarne tło, na którym umieszczono pozostałe elementy.

Na froncie znalazło się logo, napis informujący o tym, że jest to szkło hartowane, grafika przedstawiająca smartfon oraz mniejsze grafiki przedstawiające najważniejsze atuty produktu. Na odwrocie umieszczono ponownie logo, a także instrukcję obsługi wraz z uzupełniającymi ją obrazkami.

Pudełka na szkło hartowane dla Orzeszek zostały zachowane w duchu minimalizmu z niewielkim przełamaniem formy. Wprowadzenie koloru pomarańczowego pozwoliło na ożywienie całości. Z pewnością takie rozwiązanie jest sposobem na to, aby ożywić projekt i wyróżnić go na tle konkurencji. Tego typu opakowanie świetnie prezentuje się zarówno na półkach sklepowych, jak i w sklepach internetowych.

Czarna barwa kojarzona jest z profesjonalizmem. Wykorzystując ją w przypadku produktów, które mają zapewnić ochronę, pozwala uzyskać wrażenie, że będzie to przedmiot wysokiej jakości i idealnie spełni swoją funkcję, czyli zabezpieczy ekran smartfona przed zarysowaniem lub ewentualnym zbiciem.

pudełka kartonowe na szkło hartowane
pudełka kartonowe na szkło hartowane
pudełka kartonowe na szkło hartowane

Oryginalne pudełka na szkło hartowane

Pudełka na szkło hartowane to niewielkiego rozmiaru opakowania, których główną funkcją jest ochrona produktu podczas transportu. Ponadto powinny również służyć do celów informacyjnych. Warto, aby zawarte na kartoniku informacje, jasno wskazywały, w jaki sposób stosować produkt znajdujący się wewnątrz. Dzięki temu klient nie będzie musiał domyślać się lub szukać instrukcji obsługi w innym źródle.

Warto także postawić na oryginalne, wyróżniające się pośród innych kolory pudełka. Takie opakowanie stanowi coś pomiędzy klasycznym minimalizmem a kolorystyczną wariacją. Wykonując pudełka dla delikatnych produktów, zaleca się zastosowanie wysokiej jakości materiałów. Dobry produkt, który będzie zapakowany w niskiej jakości pudełko, może pozostawić po sobie złe wrażenia.

Podobne wpisy