pudełka kartonowe

Pudełko z nadrukiem – kiedy je wybrać?

Opakowania kartonowe dostępne są pod różnymi postaciami, jednak jedną z najbardziej rozpoznawalnych form są pudełka fasonowe z nadrukiem. Ich atutem jest możliwość naniesienia spersonalizowanych grafik. Duża dostępność różnorodnych modeli sprawia, że możliwe jest znalezienie rozwiązania idealnie dopasowanego do potrzeb danej marki.

Pudełko z nadrukiem to nie tylko atrakcyjny design, ale również duża wytrzymałość oraz ochrona na czas transportu i magazynowania. Jest to jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań przez sklepy internetowe. Klient, zanim otworzy paczkę, dzięki kolorowej grafice wie, czego może spodziewać się wewnątrz. Warto zadbać o taką oprawę graficzną, aby przyciągała wzrok i zapadała w pamięci. Pudełka fasonowe z logo – dowiedz się, dlaczego warto je wybrać.

Pudełko z nadrukiem – rodzaje

Pudełko fasonowe z nadrukiem jednokolorowym to minimalistyczna propozycja dla osób, które chcą połączyć właściwe zabezpieczenie zawartości ze zwiększeniem świadomości marki. W tym przypadku najczęściej na opakowaniu znajduje się logo firmy oraz dane kontaktowe.
Karton z nadrukiem wielokolorowym to rozwiązanie skierowane do marek, które znane są z wielokolorowych projektów. Takie opakowania z pewnością zwracają na siebie uwagę i zachęcają do interakcji z firmą. Kilkuwarstwowa tektura jest wytrzymała i zapewnia odpowiednią ochronę na czas transportu czy magazynowania. Duża dowolność nadruku sprawia, że każda marka może dopasować jego charakter do swoich potrzeb.

Offsetowe pudełko z nadrukiem (kaszerowane) produkowane jest z kilku warstw tektury, które dodatkowo zostało uatrakcyjnione dzięki wykorzystaniu zadrukowanego offsetowo arkusza. W zależności od potrzeb karton można ozdobić logo, grafiką czy zdjęciem w wysokiej jakości. Rozwiązanie to zapewnia wytrzymałość, dzięki czemu zawartość jest doskonale chroniona.
Pudełka fasonowe z nadrukiem budują rozpoznawalność marki

Pudełko z nadrukiem wykorzystywane jest zazwyczaj w sytuacji, gdy obok swoich podstawowych funkcji, ma ono również odgrywać rolę informacyjną lub reklamową. Atrakcyjny design jest bardzo ważny. Klienci zwracają uwagę na aspekty wizualne opakowań. Nieprzemyślany projekt czy niskiej jakości karton może ich do siebie zrazić. Estetyka pudełka ma istotne znaczenie i w wielu przypadkach realnie przekłada się na sprzedaż danego produktu.

Warto inwestować w przemyślaną reklamę, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że takie nakłady szybko się zwrócą. Pudełka fasonowe z logo to sposób niemalże na darmową promocję. Produkty i tak trzeba w coś zapakować, więc czasem warto nieco dopłacić, by móc wyróżnić się na tle konkurencji. Obok samego designu opakowania istotna jest także jego jakość.

Aby uznać pudełko z nadrukiem za nośnik reklamowy, warto, aby znalazły się na nim takie dane jak: informacje kontaktowe oraz logo i ewentualny slogan reklamowy. Ponadto, jeżeli jest to opakowanie wykorzystywane w branży gastronomicznej, dobrze jest uzupełnić informacje o godziny otwarcia lokalu. Wierzymy w to, że odpowiednio zaprojektowane pudełko pomoże odnieść sukces, dlatego dokładamy wszelkiej staranności, aby projekt jak najlepiej wpisywał się w wizję danej marki. Otwierając pudełko fasonowe z nadrukiem, klient powinien poczuć się, jakby otwierał bożonarodzeniowy czy urodzinowy prezent.

Pudełko fasonowe z nadrukiem – design i wykonanie

Pudełka fasonowe z nadrukiem powinny łączyć w sobie atrakcyjne wzornictwo oraz wysoką jakość wykonania. Wówczas będzie można mieć pewność, że sprostają one oczekiwaniom klientów. Opakowanie z własnym nadrukiem przykuwa uwagę, a odpowiedni projekt z pewnością zapadnie w pamięci. Karton z kilkuwarstwowej tektury zapewni ochronę na czas wysyłki. Ponadto będzie można go wykorzystać ponownie (np. do przechowywania), co doceni duża grupa klientów.

Pudełko z nadrukiem może później posłużyć jako element aranżacji wnętrza (np. do przechowywania drobnych gadżetów). Dlatego ważne jest, aby jego projekt wpisywał się w potrzeby grupy docelowej.

W tym wszystkim nie zapominamy o tym, aby tektura, z której wykonane są opakowania, mogła być później poddana recyklingowi. Takie rozwiązania doceniane są za to, że są przyjazne dla środowiska naturalnego.

pudełka fasonowe na wymiar

Pudełka fasonowe z logo – idealne do wysyłki

Pudełko z nadrukiem jest wytrzymałe i funkcjonalne. Dodatkowym atutem jest również jego estetyka. Wszystkie te cechy sprawiają, że doskonale sprawdzi się jako opakowanie do wysyłki. Warto wybrać tekturę 3-warstwową lub 5-warstwową. To gwarancja odpowiedniego zabezpieczenia nawet najdelikatniejszych przesyłek.

Pudełka fasonowe z logo mogą być produkowane w różnych rozmiarach. Dlatego też można w nich wysyłać drobną elektronikę, biżuterię czy kosmetyki, a także duży sprzęt RTV lub AGD. Odpowiedniej jakości opakowanie jest poniekąd potwierdzeniem jakości produktu znajdującego się wewnątrz. Dlatego też kartonowe pudełka powinny być odporne na wstrząsy, rozdarcia i inne uszkodzenia mechaniczne. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie praktyczniejsze niż np. folia bąbelkowa.

 

 

Podobne wpisy